نیازمند استفاده از تکنولوژی ایران در استخراج معادن اوگاندا هستیم

بیرجند: قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا گفت: نیازمند استفاده از تکنولوژی ایران در استخراج معادن اوگاندا هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، چارلز آنجینا عصر چهارشنبه در دیدار با تجار و فعالان اقتصادی خراسان جنوبی اظهار کرد: از آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های ایران و خراسان جنوبی بسیار خرسندیم و امیدواریم از این ظرفیت ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

 قائم مقام دفتر سرمایه گذاری  نهاد ریاست جمهوری اوگاندا و مشاور مالی رئیس جمهور این کشور بیان کرد: در ایران و خراسان جنوبی موقعیت های بسیار خوبی در حوزه صنعتی، فراصنعتی و کشاورزی وجود دارد که از جمله جذابیت ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

آنجینا ادامه داد: از طرف دیگر تکنولوژی  و موقعیت جغرافیایی ایران در منطقه خاورمیانه فرصت مطلوبی را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

وی افزود: در کشور اوگاندا نیز به لحاظ راه های ارتباطی با بسیاری از کشورهای آفریقایی، آب و هوای مناسب برای کشاوری، وجود دو فصل بارانی و وجود ۹ دریاچه و ۱۴ رودخانه فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

قائم مقام  دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهور اوگاندا گفت: در موضوع تجارت یکی از مؤلفه های مهم بحث امنیت است و در این جهت می توان گفت که کشور اوگاندا مکانی امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

 آنجینا با اشاره به وجود تکنولوژی در ایران، اظهار کرد:  با استفاده از تکنولوژی کشور ایران و همکاری متقابل می توان  دو فصل کشت در اوگاندا را به چهار فصل تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: در اوگاندا معادن غنی وجود دارد ولی تکنولوژی استخراج آن را نداریم که در این زمینه نیز ایران و اوگاندا می توانند همکاری های بسیار خوبی داشته باشند و از طرف دیگر معادنی در اوگاندا وجود دارد که در ایران یافت نمی شود.

مشاور مالی رئیس جمهور اوگاندا با اشاره به نیاز برخی از شرکت های پرورش طیور به زرت و سویا در خراسان جنوبی ادامه داد: آماده  همکاری در زمینه تأمین سویا برای شرکت های ایران هستیم ولی باید کانال ارتباطی در زمینه وارد کردن آن به ایران را بیابیم که کشور کنیا یکی از این مسیرها است.

وی  با اشاره به بحث کشت فراسرزمینی و خطاب به فعالا اقتصادی خراسان جنوبی یادآور شد: آمادگی داریم محصولات مورد درخواست شما را در کشور خودمان پرورش دهیم.

کد خبر 4446710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =