پیاده‌روی اربعین مانور اقتدار شیعه است/ لزوم مقابله با گرانی

بوشهر - تشریح ابعاد اربعین حسینی و تاکید بر لزوم مقابله با گرانی از موضوعات مهم مطرح‌شده در نماز جمعه گناوه، دیر و بردخون بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز با اشاره به حضور پرشکوه و باعظمت عاشقان و دلباختگان اهل بیت (ع) در پیاده روی عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: پیاده روی اربعین امسال با حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر از عاشقان و دلباختگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشکوه تراز سال های گذشته برگزار و  پیام های الهی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، برای این اجتماع بی نظیر جهانی از خود بر جای گذاشت.

وی افزود: پیاده روی اربعین مانور اقتدار و عظمت شیعه در جهان است و هیج قدرتی جز قدرت  شیعه وامام حسین (ع) نمی تواند چنین اجتماعی را در جهان برگزار که به تعبیر مقام معظم رهبری فوق حماسه است  و یک پدیده بی بدیل و بی نظیر در تمام عالم هستی است.

امام جمعه گناوه گفت: حماسه بزرگ اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در هر سال باعث امیدواری دوستان و ناامیدی و یاس دشمنان اهل بیت (ع) است و همه کسانی که مسائل جهان اسلام را رصد می کنند به خوبی به این معنا واقفند که این حرکت می تواند سرآغاز یک قیام عمومی بر علیه جهانخواران و یزیدیان زمان باشد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: امروز به برکت اربعین یک ظرفیت بسیار بالایی ایجاد شده است و آنچه می تواند به عنوان پیام این مانور عظیم الهی سیاسی فرهنگی اجتماعی باشد ایجاد یاس و ناامیدی در میان گروه های تکفیری و داعشی و صهونیستی است.

وی بیان کرد: دشمنان برای مقابله با اسلام طرح های اسلام هراسی و شیعه هراسی و ایران هراسی  طراحی کرده اند ولی با ظرفیت بسیار بالای اربعین می توان با این سه مولفه مبارزه کرد.

وی افزود: حدود ۸۰ کشور در این اجتماع بزرگ حضور یافتند و لذا پیاده روی اربعین می تواند نماد وحدت میان ملت ایران و عراق و همه ملل آزاده جهان باشد.

وی با تقدیر  از دولت، مرجعیت شیعه، سران قبایل و عشایر، علمای دینی و مردم عراق  گفت: کشوری که حدود ۴۰ سال درگیر جنگ بوده ولی توانست به خوبی از زائران امام حسین پذیرایی کند که جا دارد از همه کسانی که در پذیرایی از زائران  تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه گناوه از دولت و ملت ایران، عوامل امنیتی، نظامی، انتظامی، کشورمان نیز تقدیر کرد و افزود: مردم ایران نیز با وجود مشکلات اقتصادی داخلی در این برنامه بسیار همکاری کردند و به برکت امام حسین (ع) بهترین اربعین برگزار شد و نقشه های دشمنان برای کم رنگ کردن این مراسم نقش بر آب شد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز ۱۳ گفت: یوم الله ۱۳ آبان همواره یادآور تقابل حق و باطل در تاریخ انقلاب اسلامی بوده است  و تبعید امام به ترکیه ، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی به وسیله دانشجویان پیرو خط امام سه رویداد تاریخی که در ۱۳ آبان رخ داد.

وی افزود: این سه رخداد بزرگ تاریخی در سه مقطع مختلف رخ داد  اما  وجهه مشترک این سه رخداد نفی سلطه گری و ظلم پذیری از طاغوتیان زمان و اعلام استقلال خواهی امت اسلامی بود.

وی گفت: اگر چه آمریکا ۱۳ آبان امسال را به عنوان اعمال مرحله جدید تحریم ها اعلام کرده است ولی امسال نیز یوم الله ۱۳ آبان پررنگ تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رکنی حسینی اظهار داشت: با وحدت و همدلی و یکپارچگی و اجرای نظر اقتصاددانان  می‌توان جنگ رسانه‌ای دشمن و تحریم‌ها را شکست داد و از این پیچ تاریخی عبور کرده و باز در ۱۳ آبان سیلی محکمی به همه بدخواهان و دشمنان انقلاب و در راس آنها آمریکا خواهیم زد.

لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت ارتحال پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: این شخصیت بزرگ جهان بشریت به عنوان الگویی برای تمامی افراد مطرح است و مسئولین نیز با الگو قرار دادن ایشان با مردم مدارا کنند.

وی با اعلام اینکه پیامبر اسلام  نسبت به ناهنجاری های جامعه بی تفاوت نبود، افزود: مسئولین در جامعه اسلامی باید مشکلات اخلاقی و آسیب های اجتماعی را رصد کنند و در راستای برطرف کردن آنها قدم بردارند.

حسینی اضافه کرد:انتظار مردم از مسئولین است است که درستکار باشند و از بیت المال سوء استفاده نکرده و همواره در دسترس مردم باشند.

وی خاطرنشان کرد:  مسئولین شیوه و سیره حکومتی پیامبر را بیشتر مطالعه کنند و در همه عرصه ها از ایشان پیروی کنند.

امام جمعه دیر  با بیان اینکه اهمیت روز ۱۳ آبان از روز قدس و ۲۲ بهمن کمتر نیست، گفت: با توجه به تهدیدهای آمریکایی‌ها امسال نیاز است که همه اقشار جامعه در کنار دانش آموزان در مراسم روز استکبار ستیزی حضور پیدا کنند تا جواب دندان شکنی به دشمنان باشد.

وی افزود: نقشه‌های آمریکایی‌ها پیشاپیش شکست خورده و آنها تمام توان خود را بر روی جنگ روانی و ایجاد التهاب در بین لایه های جامعه گذاشته‌اند که ملت ایران با عبور از این گردنه بار دیگر آنها را ناامید می کند.

حسینی عنوان کرد: تیم جدید اقتصادی دولت که از مجلس رای اعتماد گرفته برای رفع مشکلات معیشتی مردم باید  وقت کافی بگذارد و با روحیه جهادی از نظرات کارشناسان استفاده کند و مردم را تکیه گاه مطمئنی برای خود بداند.

وی ابراز کرد: کشف گور دسته جمعی در  و تسلیحات در دیرالزور سوریه نشان داد که آمریکایی‌ها بر خلاف گفته های خود هم در قتل عام مردم سوریه و هم حمایت از داعش نقش اصلی را ایفا می کنند.

حسینی با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) تأکید کرد: سبک زندگی ائمه اطهار در زندگی ها پیاده شود.

وی در پایان شهادت تعدادی از عزاداران نیجریه ای در روز اربعین و سقوط و کشته شدن مسافران هواپیمایی اندونزی را تسلیت گفت.

لزوم مقابله با گرانی

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نماز بردخون با اشاره به جایگاه مردم در نظام اسلامی اظهار کرد: حضرت علی کارگزاران را به رعایت حقوق مردم و حفظ حرمت آنان در جامعه فرامی خواندند و تملق و چاپلوسی را تقبیح و کتمان حقیقت و مصلحت اندیشی های نابجا را نمی پذیرفتند.

وی افزود: توجه به حقوق عامه یکی از اصول مسلم در نظام مردم سالاری دینی است و حق الناس اجایگاه مهمی دارد و از عالی ترین مفاهیم حقوقی در اسلام است.

رکنی حسینی با بیان اینکه حق الناس در کنار حق الله قرار می گیرد، گفت: تضییع حق الناس تعییع حق الله است و مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه انتخابات ها حضور داشته اند و به کاندیداهای خود رأی داده اند.

وی اضافه کرد: اقتدار و مقبولیت نظام اسلامی به رأی مردم بستگی دارد زیرا مردم همه مسئولان را با رأی خود انتخاب می کنند و مردم در این ۴۰ سال آزادانه در همه انتخابات ها حضور فعالانه داشته اند.

امام جمعه بردخون ابراز داشت: منتخبان باید بیندیشند آیا پاسخگوی مردم بوده اند و آنچه باعث شده نام امام علی حتی نزد دشمنان به نیکی یاد شود رعایت حقوق مردم بوده است.

خطیب جمعه بردخون گفت: رییس جمهور آمریکا دیوانه است و بیان کرده ۱۳ آبان تحریم ها را به اوج می رساند اما مردم در ۱۳ آبان با حضور حماسی در صحنه دشمن را از رفتار خود پشیمان می کنند.

وی ادامه داد: با انسجام ملت قهرمان ایران و دولت و ارشادات رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن را مأیوس می کند که آرزوی غلبه بر ملت ایران را به گور ببرد.

رکنی حسینی بیان کرد: در ۱۳ آبان هیچ اتفاق مهمی نخواهیم داشت و آمریکا هیچ نتیجه ای از تحریم ها نمی گیرد زیرا آمریکا خود را قیم جهان می داند اما ملت ایران همه نقشه ها را خنثی کرده است.

وی گفت: آمریکا گاو شیرده می خواهد اما اشتباه گرفته زیرا ایران عربستان نیست که در خدمت اهداف آمریکا قرار گیرد.

امام جمعه بردخون با اشاره به مشکلات مردم تصریح کرد: دولتمردان مطالبات و مشکلات مردم را پیگیری کنند و برای رفع آنها شبانه روز تلاش کنند چرا که هرکس مسئولیتی پذیرفت باید به مردم خدمت کند.

امام جمعه بردخون گفت: شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت کالاها هستیم و سفره مردم هر روز کوچک تر می شود اما هیچ عکس العملی ندارند و نهادهای نظارتی به وظیفه خود عمل نمی کنند و مردم قربانی گرانی، تورم و رکود شده اند.

وی با اشاره به اینکه دولت طرحی برای رفع مشکلات ندارد، گفت: گرانی های افسارگسیخته مردم را نگران کرده اما همه مشکلات و گرانی ها از تحریم نیست و مهم ترین عامل گرانی ها عملکرد ضعیف مسئولان است.

امام جمعه بردخون یادآور شد: اگر ذخایر ارزی و انبارها کمبودی ندارد مشکل چیست، آیا اختلاس و دزدی ها و اختلاس ها از تحریم است.

وی افزود: انتظار مردم این است که دولتمردان تحرک بیشتری نشان دهند و موضوعاتی مانند حقوق های نجومی، ضعف خرید مردم، عدم عدالت در جامعه روشنگری شود اما عده ای از اوضاع آشفته کشور سوء استفاده می کنند.

خطیب جمعه بردخون با اشاره به موضوع اسکله خور خان گفت: بسیاری از صیادان به دلیل نبودن اسکله فلج و خانه نشین شده اند پس تا کی صیادان به آرزوی خود می رسند.

رکنی حسینی ادامه داد: گفته شده که فاز اول اسکله در دهه فجر افتتاح می شود اما لازم است هرکس موقعیتی دارد از مردم دفاع کند و افرادی که تریبونی دارند خواسته های مردم را بیان کنند.

وی اضافه کرد: از دیلم تا عسلویه هر روستایی یک اسکله دارد اما بردخون محروم است و نماینده به تنهایی نمی تواند کاری کند و همه باید تلاش کنند تا مطالبات مردم عملی شود

کد خبر 4447668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =