برنامه ریزی برای حل مشکلات/مقابله با تحریم ها نیازمند همگرایی

بیرجند_ معاون رئیس جمهور در امور زنان با اشاره به برنامه ریزی دولت برای حل مشکلات اقتصادی گفت: برای مقابله با تحریم ها نیازمند همدلی و همگرایی بیشتر مردم هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار ظهر شنبه در جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده بین نسلی و احزاب بیان کرد: دولت تدبیر و امید برنامه های مشخصی برای دور دوم مشخص کرده است.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین برنامه های مورد توجه دولت، خانواده و تقویت نهاد و رکن خانواده است‌.

ابتکار با بیان اینکه با توجه به مطالعات، تجربیات دانشگاهیان ، خانواده مهم ترین نهاد رشد و تعالی است، گفت: جوامع باید تلاش کنند این نهاد را با وجود همه فراز و نشیب ها حفظ و مدیریت کنند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه جامعه سالم به خانواده سالم وابسته است، گفت: امروز جامعه ای می تواند اقتصاد پویا داشته باشد که خانواده ای سالم داشته باشد.

وی با بیان اینکه اسیب های مختلفی به نهاد خانواده وارد می شود، اظهار کرد: دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور که بعد از خروج امریکا از برجام به وجود امده است، برنامه ریزی دارد.

وی بیان کرد: اخرین شاخص رشد اقتصادی کشور در اردیبهشت ماه ۱۲.۵ درصد بود و تورم به یک رقمی رسیده بود.

ابتکار با اشاره به روستای خراشاد بیرجند بیان کرد: در این روستا به همت مردم تحولات خوبی اتفاق افتاده که این نشان می دهد که تسهیلات خوبی از محل صندوق ذخیره ارزی داشته ایم.

ابتکار با بیان اینکه طر ح هایی در زمینه آموزش مدیریت کسب و کار و بنگاه داری اجرایی می شود، گفت: مقابله با تحریم ها همکاری و همگرایی بیشتری از سوی مردم می طلبد.

وی با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم اقتصاد ما زمین بخورد، اظهار کرد: سری جدید تحریم های آمریکا از دوشنبه اعمال می شود و هدف آن ها این است که اقتصاد ایران را زمین بزنند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده بیان کرد: تلاش دولت در وهله اول برای تامین معیشت و سپس اشتغال است.

وی با بیان اینکه سیاست های دولت در بودجه ۹۸ توجه به اشتغال و حمایت از تولید است، اظهار کرد: توجه به بخش های صنعت، تولیدات، صنایع دستی و فناوری های نوین از دیگر رویکردها است.

وی با بیان اینکه اعتیاد از دیگر اسیب های موجود در خانواده ها است، گفت: دولت و شورای اجتماعی کشور توجه خاصی به رفع این اسیب دارد.

ابتکار با بیان اینکه تحولات عصر دیجیتال علی رغم اینکه فرصت است، می تواند تهدیدی جدی باشد، اظهار کرد: امروز تقریبا درصد بالایی از خانواده ها در کشور و دنیا با موضوع اختلال ارتباطی مواجه هستند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: تقویت مهارت های ارتباطی درون خانواده و گفت و گو برون خانواده در کاهش خشونت و آسیب های اجتماعی کمک می کند.

وی بیان کرد: نمی خواهیم نسخه ملی برای استان ها تعریف کنیم، بلکه باید هر استانی نسخه خودش را با همکاری نهاد ها بپیچد.

وی با بیان اینکه طرح گفت و گو ملی خانواده بین نسلی در ۲۴ استان اجرایی شده است، افزود: امید است این طرح در خراسان جنوبی هم اجرایی شود.

ابتکار با اشاره به آسیب های موجود در خراسان جنوبی بیان کرد: نرخ طلاق در خراسان جنوبی پایین تر از متوسط کشوری است که این نشان از فرهنگ غنی استان دارد.

کد خبر 4448769

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =