۱۴۷ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده است

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۴۷ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی در خراسان جنوبی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی مروج الشریعه شب یکشنبه در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از اتفاقات مهم و نقش آفرین در خراسان جنوبی تصویب کلیات سند توسعه و امنیت پایدار استان است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بحث شورای امنیت و توسعه پایدار شرق و غرب کشور شامل ۹ استان می شود که استاندار  در این شورا به دستور وزیر کشور در تهیه اسناد توسعه آن همکاری می کند.

مروج الشریعه با اشاره به اینکه در این سند آب در درجه نخست نیاز مورد تأکید قرار گرفته است، ادامه داد: سند آمایش خراسان جنوبی نیز اقدام باارزشی است که در زمینه حرکت های میان مدت و بلند مدت جهت گذاری کرده است.

وی افزود: در حوزه اشتغال روستایی و عشایری در گام اول ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات و در مرحله دوم ۲۱ میلیارد تومان تشویقی در مرحله دوم به خراسان جنوبی تعلق گرفت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: همه این طرح ها تنها برای اشتغال در محیط روستا است و اگر واحد صنعتی در محیط روستا شکل بگیرد می تواند از این دسته تسهیلات بهره مند شود که اقدامی بسیار ارزشمند است.

مروج الشریعه  با اشاره به اینکه میزان پرداختی خراسان جنوبی در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به ۱۴۷ میلیارد تومان رسیده است، اظهار کرد:  همچنین طرح هایی که قرارداد آن ها به امضای بانک و طرف مقابل رسیده نیز ۱۸۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است.

وی عنوان کرد: سال قبل هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانک ها در بخش های اقتصادی خراسان جنوبی تزریق شده  و بیشتر آن به صنایع متوسط و بزرگ اختصاص یافت.

وی بیان کرد: در حوزه خسارات ناشی از خشکسالی نیز دولت در نخستین اقدام ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ چهار درصد و علاوه بر آن ۴۷ میلیارد تومان برای تقویت زیر ساخت های طبیعی خراسان جنوبی چون قنوات و آبخیز داری و بخش تولید خراسان جنوبی اختصاص داد.

کد خبر 4449090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =