حمایت از مظلوم استراتژی و اصل حرکت انقلاب اسلامی است

بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم در هرجای دنیا را استراتژی و اصل حرکت انقلاب اسلامی دانست.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پیام راهپیمایی ۱۳ آبان به تمام دنیا این است که ملت ایران تماشاگر هیچ نوع ظلمی نیست، اظهار کرد: ایران به منظور حمایت از مظلومان در هر نقطه از این جهان چنانچه ظلمی رخ دهد، در حد توان خود مبارزه خواهد کرد.

یعقوبی با اشاره به فرموده امام علی (ع) مبنی بر اینکه باید دشمن ظالمان و یاور مظلومان بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران طی ۴۰ سال، پیروری از این سخن امام را به جهانیان نشان داده است.

وی با بیان اینکه استکبار ستیزی و مستضعف نوازی جزء ارکان انقلاب اسلامی ایران است، مطرح کرد: مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم جزء هویت ایران و همچنین در چارچوب انقلاب اسلامی قرار دارد که برگرفته از نهضت انبیاء و پیامبران الهی است.

حمایت ایران از کشورهای تحت ظلم، یک حمایت منطقی است

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب دینی و مذهبی است، نمی توانیم در مقابل ظالمان بی تفاوت باشیم، بنابراین حمایت ایران از کشورهای تحت ظلم، یک حمایت منطقی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: ملت ایران در روز ۱۳ آبان به منظور مقابله با سیاست ها و ظلم های دولت آمریکا و ابرقدرت ها در راهپیمایی حضور می یابند و شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهد نه مردم آمریکا.

یعقوبی با بیان اینکه آمریکا کشته شدن انسان های مظلوم را بر منافع خود ترجیح می دهد، گفت: مرگ قاشقچی و اتفاقاتی که در جهان و منطقه از جمله یمن، سوریه، افغانستان، عراق و ... رخ داده، بیانگر این سیاست آمریکا است.

مبارزه ملی با استکبار جهانی جزء حرکات انقلاب اسلامی است

وی گرفتن نفت آمریکا، فروش اسحله و بالابردن قیمت دلار را از دیگر سیاست های استکبار جهانی دانست و بیان کرد: با این وجود ایران نمی تواند در مقابل چنین دشمنی سکوت کند، بنابراین مبارزه ملی با استکبار جهانی جزء حرکات انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بجنورد در ادامه با بیان اینکه ۱۳ آبان یک نماد و حرکتی است که مجلس شورای اسلامی آن را به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اعلام کرده است، اظهار کرد: ملت ایران با حضور در راهپیمایی هویت انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان می دهند.

یعقوبی مطرح کرد: ملت ایران و خراسان شمالی امسال با حرکت توفنده خود باری دیگر به سیاست های غلط آمریکا، پشت کردند.

وی با بیان اینکه امروز مردم ایران پیام قدرت، اقتدار و حماسه حضور را به دنیا مخابره کردند، گفت: ملت ایران باوجود سختی ها و مشکلات از انقلاب خود خسته نمی شوند چراکه انقلاب را منجی خود می دانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: ایران با انقلاب خود را از بردگی و بندگی آمریکا خلاص کرد و دیگر به دوران پستی باز نخواهد گذشت.

یعقوبی افزود: عزت، کرامت و قدرت ایران با خون شهدا به دست آمده و دیگر اجازه نخواهیم داد یاوه گویی های استکبار کشور را به لرزه در آورد.

وی تصریح کرد: تمامی تهدیدها و سخنان علیه ایران نشان از ترس و ضعف استکبار جهانی است و همچنین نشان دهنده قدرتمندی ایران است.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه مردم باید بصیرت داشته باشند: مکرهای آمریکا نشان دهنده اقتدار و عزت ایران است که انقلاب و افکار خود را به جهانیان صادر می کند.

یعقوبی افزود: همچنین مردم از سخنان آمریکا ترس نداشته باشند چراکه اگر می توانستند علیه ایران کاری کنند، در این ۴۰ سال انجام می دادند.

وی بیان کرد: مردم ایران امروز با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان پیام اقتدار ایران اسلامی را به دنیا اعلام می کنند تا دشمن بفهمد دین و آیین و آرمان های نظام مهم تر از مشکلات اقتصادی است و حاضرند هر چیزی را فدای کشور کنند اما عزت خود را از دست ندهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: امیدواریم ۱۳آابان امسال نیز جان و روح تازه ای به انقلاب بدهد و دشمنان از آرمان های شیطانی خود عقب نشینی کنند.

کد خبر 4449254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =