زنان در این ۴۰ ساله نقش پررنگی در تربیت نسل جوان داشتند

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: زنان در این ۴۰ ساله نقش پررنگی در تربیت نسل جوان داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرحناز مینایی پور در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان در جمع خبرنگاران گفت: روز ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی است و ما باید علت پیدایش و روند آن را برای دانش آموزان و نسل جدید توضیح دهیم و ارزش های انقلاب را به نسل جدید منتقل کنیم تا ادامه دهنده راه انقلاب باشند.

وی به تربیت نسل جوان، پویا و انقلابی اشاره کرد و درباره حضور زنان در عرصه مدیریتی آموزش و پرورش در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ادامه داد: حضور زنان در اوایل انقلاب پررنگ بود و نقش آنان در به ثمر رسیدگی انقلاب داشتند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: زنان در این ۴۰ ساله نقش پررنگی در تربیت نسل جوان داشتند. انقلاب برای زنان و دختران نیز بسیار مهم بود زیرا نقش ها و فرصت های اجتماعی سیای بزرگی را بعد از انقلاب پذیرفتند.

مینایی پور گفت: بعد از انقلاب اسلامی زنان در کارافرینی و بحث تجارت نقش موثری داشتند. زنان در انجام فعالیت های اقتصادی متناسب با مردان در جامعه توانستند فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در زمینه های سیاسی زنان توانستند حضور خوبی داشته باشند و توانستند در تشکل ها و حزب ها فعالیت کنند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: بعد از انقلاب حضور زنان در زمینه مدیریتی افزایش یافت و زنان توانستند در عرصه مدیریتی خوب بدرخشند. ثمره انقلاب برای زنان بیشتر از مردان بوده است. زنان در زمینه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت های موثری داشتند همچنین در زمینه تربیت نسل بسیار فعال هستند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم نسل خوبی را تربیت کنیم و ارزش های انقلاب را به آنان منتقل کنیم. ما این دغدغه را داریم که در این روز اتفاقات ۱۳ آبان را به دانش آموزان نشان دهیم.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: تحریم های امریکا را باید به دانش آموزان منتقل کنیم تا با نقشه های امریکا آشنا شوند.

مینایی پور گفت: مردم در قبال این تحریم ها بسیار خوب متحد شدند هرچه تحریم ها بیشتر می شود اتحاد مردم نیز بیشتر خواهد شد. ما این موضوع را باید به دولتمردان آمریکایی بفهمانیم.

کد خبر 4449433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =