شهریه آموزشگاههای آزاد با توجه به کیفیت آموزش افزایش می یابد

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای غرب استان تهران از برگزاری دوره های آموزشی برای متقاضیان تاسیس آموزشگاههای فنی و حرفه ای خبر داد.

کورش رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: به منظور شناسایی اهداف متقاضیان تاسیس آموزشگاه ، آشنایی با نحوه طی مراحل اداری و اخذ مجوز و نیز چگونگی بهره مندی از تسهیلات و ضوابط تاسیس آموزشگاهها کلاس های توجیهی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این کلاس ها کارشناسان و استادان فن مراحل مورد نیاز را برای شرکت کنندگان مطرح و دورنمای تاسیس آموزشگاه را برای آنان ترسیم می کنند تا متقاضیان با شناخت کامل از جوانب مختلف کار نسبت به راه اندازی مکان آموزشی خود مبادرت ورزند.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای غرب استان تهران خاطرنشان کرد: سرمایه و مکان آموزشی به تنهایی برای تاسیس آموزشگاه کافی نیست و مدیران و مربیان آموزشگاه باید از طریق شرکت در آزمون فنی و حرفه ای کارت فعالیت دریافت کنند.

وی یادآور شد: آموزشگاههای آزاد پس از تاسیس تحت نظارت سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای هستند و بر اساس نوع خدمات و آموزشی که ارائه می دهند امتیاز بندی می شوند.

رستمی تصریح کرد: شهریه پایه در آموزشگاههای آزاد باید بر اساس مصوبه سازمان در این خصوص باشد و افزایش آن با توجه به کیفیت آموزشگاه امکان دارد.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای غرب استان تهران گفت: افزایش سقف شهریه با توجه به کیفیت آموزش به منظور ایجاد رقابت بین آموزشگاهها صورت می گیرد و تابع ضوابط خاصی است و مدیران اجازه ندارند شهریه را بی رویه افزایش دهند.

وی عنوان داشت: در عین حال آموزشگاههایی که در امتیاز بندی رتبه بهتری کسب می کنند از تسهیلات اعطایی و تشویقی سازمان بهره مند می شوند.

رستمی تاکید کرد: همچنین آموزشگاه های خاطی که شکایت هایی از آنها مطرح می شود در مراحل صدور تمدید پروانه ، دریافت تسهیلات و... دچار مشکل می شوند و در صورت ادامه روش قبل پروانه آنها لغو خواهد شد.

اداره کل کار و فنی حرفه ای غرب استان تهران 7 مرکز آموزش ثابت دولتی و 700 آموزشگاه خصوصی در مناطق کرج ، شهریار ، رباط کریم ، ساوجبلاغ و نظرآباد را تحت نظارت دارد.

کد خبر 445085

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =