شورای شهر تهران ناگزیر به انتخاب جایگزین است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای شهر تهران به رغم تمایلی که به حفظ ثبات در مدیریت شهری داشت، ناگزیر به انتخاب جایگزین برای جناب افشانی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای جلسه شورا با اشاره به سالروز رحلت پیامبر اعظم، حضرت ختمی مرتبت، رسول اکرم صلی الله علیه بیان داشت:  بدون تردید ولادت و بعثت پیامبر بزرگترین موهبت تاریخ و فقدان آن رحمت للعالمین، بزرگترین خسران بشریت است.

 هاشمی در توصیف شخصیت پیامبر، به برجسته ترین خصوصیات ایشان، اخلاق بی مانند نبوی اشاره داشت و افزود:  تعبیر  قرآن کریم، درباره اخلاق پیامبر(ص)، خلق عظیم است که خود نشان دهنده وسعت وجودی، سعه صدر و شخصیت بی نظیر ایشان است.

وی در ادامه با یادآوری اینکه نابه جا نیست اگر رسول اکرم (ص)، را پیامبر اخلاق توصیف کنیم، افزود: شاید در جهان امروز، بیش از هر خصوصیتی، به ویژگی های اخلاقی حضرت نیازمند باشیم، اخلاقی که خداوند آن را الگوی ماندگار و اسوه حسنه برای انسان توصیف می کند.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز جهان اسلام، با وجود همه ثروتها و منابع مادیش، به شدت در تنگنا و مشکلات است و ریشه این سیه روزی، فقر اخلاقی است ادامه داد: اگر افراطیون اهل سنت، با داعش و طالبان، به خونریزی می پردازند و اگر افراطیون شیعه با قرائتهای تنگ نظرانه و سطحی، وجهه اسلام را در جهان تخریب می کنند، معلول فاصله گرفتن جوامع اسلامی از اخلاق نبوی است، اخلاقی که مملو از مهربانی، مدارا، عقلانیت و به دور از تعصب، خشونت و سنگلدلی و بیرحمی است.

 به اعتقاد وی، نسل جوان و نخبه، در عصر امروز تشنه روایتی اصیل و واقعی از اسلام رحمانی است، همان دینی که پیامبر مؤمنین را با تعبیر شریعت سمحه سهله، دین آسان گیری و تسامح بشارت دادند و امروز جریان اسلام هراسی می خواهد تصویری دقیقا مخالف اسلام ناب و اصیل را به جهانیان ارائه کند.

  هاشمی گفت: پیام پیامبر (ص) به امت اسلام،   «رحما بینهم» است و امروزه بیشترین خونریزی وخشونت میان مسلمانان جریان دارد.

 وی ادامه داد: حتی در جامعه شیعه نیز آتش اختلافات و کینه توزی ها، لطافت برادری و مودت و مهربانی و مدارا را تحت الشعاع قرار داده است و منافع و سلایق بر دستورات الهی و توصیه های پیامبر (ص) ترجیح داده می شود.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسانی که وظیفه خود می دانند که دین را تبلیغ کنند باید توجه داشته باشند که تنها راه توسعه اسلام در جهان امروز، عقلانیت، منطق جهانی، مدارا و گفتگوست که از خصوصیت بارز سیره نبوی است، گفت: ایجاد دافعه و خشونت و سخت گیری، معکوس مسیری است که پیامبر (ص) طی نمودند و اتفاقا این کرامت انسانی از ویژگی های بارز دو فرزند ایشان امام حسن مجتبی (ع) و علی ابن موسی الرضا علیهما السلام که در آستانه سالروز شهادتشان قرار داریم نیز می باشد.

هاشمی تاکید کرد: مدیریت شهری  در سیاستگذاری فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی خود ترویج مهربانی، مدارا و همزیستی انسانی را که از صفات پیامبر خاتم بودند را سرلوحه قرار دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بخش دوم سخنانش را به عدم تصویب استفساریه مستثنی نمودن شهردار تهران اختصاص داد و افزود: با توجه به طی شدن فرایند  این استفساریه در مجلس شورای اسلامی و محدودیت مهلت قانونی تعیین شده، شورای شهر تهران به رغم تمایلی که به حفظ ثبات در مدیریت شهری و استفاده از خدمات جناب آقای افشانی داشت، ناگزیر به انتخاب جایگزین برای ایشان خواهد بود.

 وی در ادامه از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی جناب آقای افشانی در مدتی که عهده دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران هستند نسبت به انعکاس تلاشهای ایشان همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که جنبه تخریبی و ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.
 

کد خبر 4451481

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =