تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب‌های بین‌المللی خور باهو و گواتر

برنامه مدیریت جامع تالاب‌های مرزی خور باهو و خلیج گواتر نهایی شده و در انتظار تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان چابهار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر ابوالفضل آبشت مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به فرایند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب‌های خور باهو و خلیج گواتر اعلام کرد: با بکارگیری رویکرد زیست‌بومی و مشارکت و همراهی دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و جوامع محلی حاشیه تالاب‌های بین‌المللی خور باهو و خلیج گواتر و در یک فرایند برنامه‌ریزی از پایین به بالا، برنامه مدیریت جامع تالاب‌های مرزی خور باهو و خلیج گواتر تهیه و برای تصویب به دست‌اندرکاران شهرستان چابهار ارائه شده است.

آبشت ادامه داد: با توجه به ارزش‌ها و کارکردهای ویژه این تالاب‌ها در سطح منطقه و بخصوص برای جوامع محلی، با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان از خدمات ارائه شده توسط تالاب‌ها جهت توسعه و پیشرفت منطقه استفاده کرد و برنامه مدیریت جامع که با مشارکت و نظرات تمامی دستگاه‌های منطقه تهیه شده بستر مناسبی برای کار فراهم آورده است.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌ها با اشاره به تصویب و ابلاغ این برنامه در آینده نزدیک افزود: برای اجرای برنامه، اقدامات مناسبی در دبیرخانه تالاب‌ها انجام شده که با پشتیبانی‌ها صورت گرفته شاهد نتیجه اقدامات پیش‌بینی شده در منطقه خواهیم بود.

کد خبر 4452140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =