حضور بی سر و صدای هاشمی در نشست کنفدراسیون تیراندازی آسیا

نشست عمومی و سالانه کنفدراسیون آسیایی تیراندازی درحالی به میزبانی کویت به پایان رسید که ازایران هم علی دادگر رئیس فدراسیون و هم سید مهدی هاشمی رئیس سابق فدراسیون تیراندازی در آن حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، خانواده ورزش تیراندازی هنوز درگیری‌ها و کشمکش‌های طولانی بر سر ریاست این فدراسیون و احکام چندین باره دیوان عدالت اداری را از یاد نبرده اند که نشست سالیانه و عمومی کنفدراسیون آسیا باعث شد تا رئیس جدید و قدیم باز هم در یک قاب قرار بگیرند؛ این بار قاب آسیایی و جایی برای کسب کرسی در قاره کهن. درست همان قدر که فدراسیون تیراندازی برای حضور در این نشست بی سر و صدا و خاموش عمل می‌کند و حتی اطلاع رسانی کوچکی در خصوص آن ندارد سید مهدی هاشمی از فعالیت‌هایش برای کسب یک کرسی آسیایی (تبدیل سرپرستی به ریاست) می‌گوید.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حضورش در کویت و این اجلاس آسیایی عنوان کرد: این جلسه نشست عمومی و سالانه فدراسیون‌های آسیایی بود که همزمان با آن جلسات هیأت رئیسه، کمیته‌های اجرایی و مسابقات هم برگزار می‌شد. ما از روز جمعه هفته گذشته به کویت رفتیم و همان روز جلسه هیأت اجرایی و سپس جلسه هیأت رئیسه تشکیل شد. در جلسه هیأت رئیسه قبلی دکتر ندا نوذری به عنوان سرپرست کمیته پزشکی انتخاب شده بود که می‌بایست برای ریاست ایشان در این کمیته موضوع به تصویب مجمع عمومی می‌رسید که خوشبختانه این اتفاق افتاد و یک کرسی آسیایی برای تیراندازی کشورمان کسب شد. همچنین در این نشست در خصوص رقابتهای آتی تیراندازی در قاره آسیا بحث و تبادل نظر و مقرر شد تا مسابقات سال ۲۰۱۹ در چین تایپه (کلیه رشته‌ها)، قزاقستان (اهداف پروازی) و قطر برگزار شود. هماهنگی‌های لازم کشورهای آسیایی برای حضور در انتخابات ماه آینده مجمع جهانی نیز در این نشست انجام شد.

هاشمی در خصوص کسب کرسی‌های آسیایی و اهمیت آن برای تیراندازی ایران عنوان کرد: متأسفانه فدراسیون ما خنثی است و حالت رکود و سکوت خاصی گرفته است. ما در گذشته مدام به دنبال کسب کرسی در آسیا بودیم اما حالا برخی از آنها را به دلایل مختلف از دست داده ایم و به نظر می‌رسد هیچ حساسیتی نیز برای کسب کرسی وجود ندارد.

رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با اشاره به لغو اعزام تیراندازان به مسابقات آسیایی در کویت گفت: ما در گذشته همیشه بهترین حضور را در رقابتهای کویت داشتیم. کویت فاصله نزدیکی با ما دارد و رابطه خوبی بین ما و آنها برقرار است و می‌توانستیم با هزینه کمی جبران برخی ناکامی‌ها را داشته باشیم. تعاملاتی که می‌تواند حداکثری باشد به حداقل رسیده است. در گذشته ما از جایگاه نایب رئیسی استفاده‌هایی می‌کردیم و رایزنی‌های خوبی داشتیم اما حالا نمیبینم که از این کرسی‌ها و جایگاه‌ها استفاده‌ای شود. در این دوره اعلام می‌کنند که تیم به علت دیر اقدام کردن ویزا نگرفت ولی سوال من این است که چرا باید اینطور شود و چرا هیچ کمکی مطالبه نکردند تا ما هم هماهنگی‌هایی کنیم و مشکل حل شود؟!

وی در پایان در خصوص پرونده شکایت خود در دیوان عدالت اداری و مختومه بودن یا نبودن این پرونده عنوان کرد: من موضوع را رها نکردم و از طریق مجلس شکایتم را پیگیری می‌کنم. متأسفانه دیوان عدالت اداری به لحاظ مصلحت موضوع اخطار ۱۰ روزه و و بحث انفصال از خدمت را پیگیری نکرد اما من هم از شکایتم صرف نظر نکرده ام. هم فدراسیون جهانی و هم آسیایی از ما سوال کردند که چرا موضوع را به آنها منعکس نکردیم، البته که هدف ما این نبوده و نیست و همیشه به دنبال حل موضوع در داخل کشور بودیم.

* سمیه موسوی 

کد خبر 4453258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =