ضرورت ارائه دفترچه بیمه به آسیب دیدگان اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: نبود بیمه مشخص برای معتادان، هزینه درمانی این افراد را به شدت افزایش داده، این امر جفایی در حق افراد آسیب دیده اجتماعی است که در جامعه ما اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا محجوب در خصوص سرسام آور بودن هزینه‌های درمانی آسیب دیده‌های اجتماعی گفت: قانون هیچ گونه پیش بینی در خصوص بیمه‌شدن معتادان متجاهر،کارتن‌خواب‌ها و بی خانمان‌ها نکرده است. اخیراً نهادهای اجتماعی و نهادهای درمانگر مطالبی را در این خصوص عنوان کردند.

عضو کمیسیون اجتماعی  مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه نبود دفترچه خدمات درمانی و بیمه مشخص برای معتادان هزینه درمانی این افراد را به شدت افزایش داده، این امر جفایی در حق افراد آسیب دیده اجتماعی است که در جامعه ما اتفاق افتاده می‌افتد. بنده اعتیاد را بیماری نمی‌دانم و معتقدم کسی که آگاهانه اقدام به مصرف مواد مخدر و عشرت طلبی می‌کند مجرم است اما حمایت از آنها چه در عرصه ی درمان و چه در عرصه های اجتماعی را یک امر ضروری می‌دانم.

 محجوب با حمایت از طرح‌های بیمه‌گری معتادین متجاهر و آسیب دیده‌های اجتماعی تصریح کرد: خانواده معتادان و آسیب دیده‌های اجتماعی نیز به بیمه گری و حمایت‌های درمانی و اجتماعی احتیاج دارند و دستگاه‌های متولی باید برای حل این موضوع سازوکاری تعریف کنند. همچنین می‌توانیم هزینه‌های این امور را ازطریق اختصاص اموال مصادره شده قاچاقچیان تامین کنیم.  

عضو کمیسیون اجتماعی  مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به دلیل نبود اطلاعات ثبت شده از آسیب دیده‌های اجتماعی، امکان صدور دفترچه درمانی برای آنان وجود ندارد و هزینه‌های دارو و درمان با نرخ آزاد ما را با مشکلات بسیاری برای این افراد و سازمانهای حمایت گر به وجود آورده است اما تا کنون هیچ اقدام جدی در این خصوص پیش بینی نشده است. بنده با بیمه شدن و حمایتهای درمانی از معتادین متجاهر و آسیب دیده های اجتماعی موافق هستم و از این موضوع دفاع خواهم کرد.

کد خبر 4453821

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =