«پاسخ‌نامه وقف» منتشر شد

کتاب «پاسخ نامه وقف» شامل پاسخ به پرسش هایی درباره تاریخ، فقه، حقوق، اقتصاد، جامعه شناسی و مدیریت وقف همزمان با دهه وقف توسط انتشارات به‌نشر منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار کتاب«پاسخ نامه وقف» پاسخ به پرسش هایی درباره تاریخ، فقه، حقوق، اقتصاد، جامعه شناسی و مدیریت وقف همزمان با دهه وقف خبر داد و گفت: این کتاب به قلم روح‌الله بیدرام نوشته شده است.

وی با اشاره به اینکه «پاسخ نامه وقف» در ۶ فصل تدوین شده، گفت: تاریخ وقف، فقه وقف، حقوق وقف، اقتصاد وقف، جامعه شناسی وقف و مدیریت وقف، فصل های این کتاب را تشکیل می دهند. «تاریخ وقف» در فصل نخست این کتاب به پیش از اسلام و پس از آن تقسیم بندی شده است. در فصل دوم؛ بحث «فقه وقف» به مفاهیم، واژگان، انوع وقف و شروط آن پرداخته شده که موضوعات وقف، دلایل و نمونه های آن به همراه احام وقف مورد بررسی قرار گرفته شده است.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر در ادامه گفت: فصل سوم کتاب به «حقوق وقف» و قوانین آن اختصاص دارد. در فصل چهارم این کتاب با عنوان«اقتصاد وقف» مباحثی همچون عرضه، تقاضا و هزینه های مرتبط با وقف بیان شده است.

سعیدی فصل پنجم را «جامعه شناسی وقف» عنوان کرد و ادامه داد: کارکردها، آسیب ها و وظایفی که آحاد افراد جامعه درباره وقف بر عهده دارند، مورد بررسی قرار می گیرد. در فصل ششم و آخر این کتاب با عنوان «مدیریت وقف» به مباحث وقف در مورد اشخاص حقوقی و حقیقی پرداخته شده است. نقش عوامل طبیعی در آسیب به موقوفات و مدیریت فرهنگی وقف از دیگر مباحث این فصل است.

این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۵ هزار تومان به چاپ رسیده است.

کد خبر 4454040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =