رادیو انقلاب افتتاح شد/ انقلاب اسلامی باعث نجات مردم ایران شد

شبکه رادیویی انقلاب در آستانه چهل سالگی انقلاب با حضور جمعی از مدیران رادیو و خانواده های شهدا افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح رادیو انقلاب با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا و جمعی از مدیران لشگری و کشوری و همچنین مدیران رادیو، صبح روز یکشنبه ۲۰ آبان در محل ساختمان شهدای رادیو آغاز شد.

علیرضا حبیبی مدیر رادیو انقلاب و دبیر ستاد چهلمین سالگرد انقلاب رادیو در این مراسم عنوان کرد: رادیو انقلاب با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و اتحاد ملی با دو محور افتخار به گذشته و امید به آینده کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: این رادیو ضمن معرفی تاریخ معاصر انقلاب و بررسی تاثیرات و رویدادها در شکل گیری انقلاب و رویدادهای ۴۰ ساله کشور به معرفی دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی می پردازد.

حبیبی درباره جزییات این شبکه رادیویی توصیح داد: این رادیو به صورت ۲۴ ساعته و زنده قابل دریافت خواهد بود همچنین این شبکه به صورت رادیونما از طریق تلویزیون هم دریافت می شود.

مدیر رادیو انقلاب بیان کرد: این شبکه تا پایان سال فعالیت دارد و بسته هایی را با محتوای تولیدی و زنده روی آنتن می برد. مخاطبان نیز می توانند در برنامه های این رادیو سهمی داشته باشند و خاطرات رادیویی خود را از انقلاب بیان کنند.

وی افزود: رادیو انقلاب پلی میان مردم و مسئولان خواهد بود تا در حوزه های مختلف با نگاهی دقیق و مبتنی بر آمار به پیشرفت های کشور پرداخته شود.

حبیبی در پایان سخنانش تصریح کرد: اگرچه ممکن است هنوز نقاط ضعفی در کشور وجود داشته باشد اما رسالت ما معرفی اقدامات انجام شده ای است که در کشور رخ داده است.

حمید شاه آبادی معاون صدا در ادامه برنامه در سخنانی با تجلیل از مدیران رادیو اظهار کرد: خانواده رادیو با همه سختی ها و مشکلات از هر طرح جدیدی استقبال کرده است و با نگاهی مشفقانه و مسئولیت پذیر با مسایل برخورد می کند.

وی ادامه داد: رادیو انقلاب هم محصول دیگری از همین خانواده است که رادیویی ها با جدیت برای این حوزه برنامه ریزی کردند و برنامه هایی تدارک دیدند.  

معاون صدا: اگر بتوانیم به درستی گذشته را تحلیل کنیم می فهمیم بزرگترین سرمایه ما سرمایه اجتماعی حضور مردم در تصمیمات کشور بود و بزرگترین آسیب همان است که ملت را از تحقق تصمیمات سیاسی و دیگر مسایل کنار بزندمعاون صدا تصریح کرد: پیشرفت ها و اقدامات ارزشمند ما با توجه به برخی تصمیمات گرفته شده است و ما نیاز داریم بعد از مدتی مروری بر گذشته داشته باشیم. ملت بزرگ ایران در چهار دهه پیش تصمیمی گرفت و اقدام بزرگی انجام داد که هدف از امامت امامان هم تشکیل چنین حکومت هایی بود.

شاه آبادی عنوان کرد: امروز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب باید ببینیم نقاط قوت ما کجاست و اینکه این توفیقات از چه مسیری حاصل شده است. باید ببینیم کجا ایستاده ایم و تکالیف امروز ما چیست. دهه پیش رو دهه حساسی است و باید نسبت به آنچه در کشور اتفاق می افتد چشم انداز روشنی داشته باشیم. اگر بتوانیم به درستی گذشته را تحلیل کنیم می فهمیم بزرگترین سرمایه ما سرمایه اجتماعی حضور مردم در تصمیمات کشور بود و بزرگترین آسیب همان است که ملت را از تحقق تصمیمات سیاسی و دیگر مسایل کنار بزند.

وی اضافه کرد: در هر جایی که بین ملت همدلی و هماهنگی باشد و روی یک تصمیم اتفاق نظر وجود داشته باشد، پیشرفت کرده ایم. اگر می بینید دشمنان کشور هم در رویکردشان تغییری حاصل شده است به همین دلیل است که راه نفوذ را پیدا کرده اند و می خواهند روی مشارکت مردم اثر بگذارند، بنابراین یکی از مهمترین اتفاقات کشور که باید به آن برگردیم وفاق اجتماعی است و هر جا در این حوزه درست عمل نکردیم اخلال ایجاد شده است.

معاون صدا در پایان با اشاره به نبود وفاق در حوزه اقتصاد عنوان کرد: اگر در حوزه اقتصاد درست عمل نکنیم در دهه پیش رو دچار مشکل می شویم. رسانه باید این موضوعات را به درستی تبیین کند تا مردم هم بدانند راه برون رفت از مشکلات همدلی است و به این ترتیب از دل تهدیدها سراغ فرصت ها برویم. در دهه پنجم انقلاب باید به این نقطه قوت برگردیم و رادیو انقلاب در راستای تقویت وفاق ملی و روشنگری مسیر انقلاب گام بردارد.

در ادامه این مراسم سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران عنوان کرد: ۴۰ سالگی انقلاب مثل اصل انقلاب حادثه ای استثنایی است و دشمن تلاش می کند شیرینی این انقلاب را با جنگ روانی از ما بگیرد. انقلاب روسیه در پنج سالگی و انقلاب چین بعد از چند سال به دست افراد دیگری افتادند، همچنین انقلابی که در کتاب ها از آن به عنوان کبیر یاد می کنند در دهمین سال خودش به بناپارت رسید و انقلاب مصر و تونس نیز به یک سال نکشید، اما انقلاب ما در دهه چهارم قرار دارد. دشمن تلاش می کند این عظمت را با افزایش و کاهش قیمت ارز و یا مسایل این چنینی به خطر اندازد و ارزش این انقلاب را پایین بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ملت ایران را از چند هزار سال خفقان نجات داد، اظهار کرد: ملت عظیم و بافرهنگ ایران چند هزار سال اسیر دیکتاتوری شاهان بود که یک نفر برای مردم تصمیم می گرفت و او از همه خبیث تر بود. مبارزه های زیادی که ملت ایران در این سال ها انجام داده بود به نتیجه نرسیده بود البته ماجرای نهضت ها در طول تاریخ بوده است اما چون قلم تاریخ در دست خود حاکمان بوده است این مبارزه ها به حاشیه می رود.

سردار نقدی اضافه کرد: این مساله کوچکی نیست که ملتی بعد از چند هزار سال که خون ریزترین آدم ها مثل چنگیز، هارون الرشیدها و رضاخان بر آنها حاکمیت کردند، آزاد شد. افراد بی سوادی مثل رضاخان که علی رغم وجود فیلسوفان و اندیشمندان رهبر یک کشور می شود و خون ما دست او می افتد، بر کشور حاکمیت کردند و کشور ما با انقلاب از دست این افراد نجات پیدا کرد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب، ملت را از سیاهی ها و شکنجه های رژیم پهلوی نجات داد، گفت: انقلاب ملتی را که ۲۰۰ سال گرفتار استعمار شده بود، آزاد کرد. رژیم پهلوی کشاورزی و صنعت ما را نابود کرد و ملت را به فقر و نابودی کشاند. در زمان پهلوی ۷۰ درصد ملت ما بی سواد و بیماری های زیادی رایج بود و در یک خط می توان گفت ۷۰ درصد مردم ایران در سال ۵۷ در روستاها زندگی می کردند یعنی آب و برق و مراکز بهداشتی نداشتند.

سردار نقدی در پایان سخنانش عنوان کرد: ما نباید اسیر تصویرسازی هایی شویم که دشمن برایمان ایجاد می کند. انقلاب اسلامی در تمام مولفه های قدرت در این ۴۰ سال بالا آمده و آمریکا در تمام مولفه های قدرت پایین آمده است. امروز ابرقدرتی وجود ندارد و انقلاب اسلامی سبب فروپاشی ابرقدرت های شوروی و آمریکا شد.

در این مراسم با حضور سردار نقدی، حمید شاه آبادی، نورالدین جعفری قایم مقام معاون صدا، علیرضا حبیبی از کتاب هایی با موضوع انقلاب رونمایی و از برنامه سازان حوزه انقلاب نیز تجلیل شد. همچنین در این مراسم پیام آیت الله حسین نوری همدانی برای افتتاح رادیو انقلاب قرایت شد.

در این مراسم جمعی از خانواده های شهدا نیز حضور داشتند.

کد خبر 4454740

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =