تقدیر ازخیرین ورزش‎یار در مراسم تجلیل قهرمانان با حضور رئیس جمهور

به گفته دبیر ستاد خیرین ورزش‌یار وزارت ورزش، طرح تقدیر از فعالان این حوزه در شورای معاونان مطرح خواهد شد تا در صورت تصویب همزمان با مراسم تجلیل از قهرمانان اجرا شود.

نصرالله پریچهره که از تیرماه گذشته به جای محمدتقی حسن زاده به عنوان دبیر ستاد خیرین ورزش یار، مدیریت این حوزه در وزارت ورزش را بر عهده گرفت، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد فعالیت های این ستاد و برنامه های پیش رو توضیحاتی داد.

وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته اطلاعات مربوط به خیرین ورزش‌یار، تعداد آنها و فعالیت های انجام شده توسط آنها را جمع آوری کرده است، گفت: در حال حاضر و طبق آخرین اطلاعاتی که جمع آوری شده است، ۲۴۲ نفر از خیرین سراسر کشور به بحث ورزش ورود کرده اند. با کمک این تعداد از خیرین ورزش یار، روی ۲۱۲ پروژه ورزشی کار می شود. کرمان، یزد، خراسان جنوبی، فارس و بندرعباس مناطقی هستند که پروژه های ورزشی این‌چنینی دارند. 

پریچهره تریح کرد: آخرین جلسه دبیران ستاد استانی خیرین ورزش یار به میزبانی اردبیل برگزار شد. در این نشست موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که یکی از آنها در رابطه با ارزیابی فعالیت های استانی در این زمینه بود. پیش از این نگاه اصلی در رابطه با فعالیت خیرین ورزش یار در حیطه ساخت و سازهای صورت گرفته توسط آنها بود در حالی که برخی از افراد در این زمینه با اهدای پول و یا زمین فعالیت خود را دنبال می کنند.

دبیر ستاد خیرین ورزش یار در این رابطه ادامه داد: این موضوع در اصلاح آیین نامه مربوط به خیرین ورزشیار باید لحاظ شود. به هر حال دسته بندی فعالیت ها برای فعالیت در این زمینه مختلف است و این موضوع تا قبل از این در آیین نامه مورد توجه قرار نگرفته بود. 

پریچهره همچنین تقدیر از خیرین ورزش یار را یکی از برنامه های پیشنهادی ستاد طرح مدیریت خود عنوان کرد و اظهار داشت: به دنبال آن هستیم شرایطی مهیا شود که بتوانیم در مراسم تقدیر از قهرمانان و مدال آوران که معمولا پایان هر سال برگزار می شود، از برترین افراد فعال در حوزه ستاد خیرین ورزش یار نیز تقدیر شود تا بتوانیم از آنها در حضور رئیس جمهور تقدیر کنیم. به هر حال خیرین ورزشیار، فعالیت کمی انجام نمی دهند. این موضوع به صورت پیشنهاد مطرح شده است که باید در شورای معاونان مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: در صورت تصویب شورای معاونان، از همین امسال در مراسم پایان سال تجلیل از قهرمانان و مدال آوران، از سه نفر از خیرین ورزش یار نیز تقدیر خواهد شد. اگر هم طرح پیشنهادی در شورای معاونان تصویب نشود، ستاد خیرین ورزش یار برنامه ای برای تقدیر از فعالان برتر در این حوزه را در دستور کار قرار خواهد داد.

پریچهره همچنین با بیان اینکه پیش از این ماده ۱۰ و ۱۸ قانون الحاق به دولت دو مغفول مانده بود، تصریح کرد: خیرین ورزش یار می توانند از وام استفاده کنند. پیش از این اینگونه به نظر می رسید که خیرین ورزشیار باید با پرداخت پول نقد، کمک  های خود را ارائه دهند اما براساس این دو قانون آنها می توانند وام گرفته و آن را برای تکمیل پروژه ها استفاده کنند و خود اقساط وام را پرداخت کنند.

دبیر ستاد خیرین ورزشیار همچنین از برگزاری نشستی ویژه دبیران استانی خیرین ورزشیار خبر داد و خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما برای برگزاری این نشست دهه آخر آذرماه است ولی هنوز محل آن مشخص نیست. قصد داریم این نشست به صورت کارگاهی برگزار شود تا در آن تبادل نظر صورت گرفته و آموزش های لازم ارائه شود.

کد خبر 4454792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =