نقش آمریکا در ربودن دبیر دوم سفارت ایران محرز  است / این اقدام نوعی اختلاف افکنی است

محمد جعفری درخصوص ربوده شدن دبیر دوم سفارت جمهوری اسلامی در عراق گفت: برخی نیروهای عراقی وابسته به دولت عراق در خدمت آمریکایی هستند که ممکن است این اتفاق نیز بدست همین افراد رخ داده باشد.

محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر در بندر عباس، رفتار ایالات متحده را غیر منطبق بر تمامی ملاحظات حقوقی دانست و  افزود: در تمامی دوره های نا امنی در بغداد، دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در این کشور حضور داشتند اما پس از آغاز تهدیدهای آمریکا علیه اتباع ایرانی در بغداد و اساسا در عراق، ما شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

معاون شورای عالی امنیت ملی در خصوص ربودن دبیر دوم سفارت جمهوری اسلامی در عراق نیز گفت: نوع اتفاق رخ داده، تعداد نیروهای رباینده، لباس ها و نشانه های وزارت دفاع عراق بر روی لباس های ربایندگان همگی حکایت از گونه ای اختلاف افکنی در این میان است که البته ما می دانیم، برخی نیروهای عراقی وابسته به دولت عراق در خدمت آمریکایی هستند که ممکن است این اتفاق نیز بدست همین افراد رخ داده باشد، ولی نقش آمریکا کاملا محرز گردیده است.

جعفری حمله به کنسولگری ایران در اربیل را مقدمه و مهر تاییدی بر عاملیت آمریکا در وقوع چنین رخدادهایی دانست و افزود: ایالات متحده هیچ گونه ملاحظه حقوقی را در نظر نمی گیرد، کما اینکه حمله به کنسولگری ایران در اربیل به طور علنی توسط این کشور رخ داد.

کد خبر 445728

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =