توسعه شبکه ریلی کشور دنبال نشده است

جیرفت - رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه در کشور توسعه شبکه ریلی را دنبال نکرده‌ایم، گفت: همه مراکز متصل به شبکه ریلی حداکثر ۱۱ درصد بار را جابجا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی قطعه اول «بم- جیرفت» بیان داشت: برای این پروژه زحمات زیادی کشیده شده و نمایندگان بسیار تلاش کردند که نتیجه آن کلنگ زنی این پروژه شده است.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما شبکه ریلی کامل نیست و همه مراکزی که به شبکه ریلی متصل هستند حداکثر ۱۱ درصد بار را جابجا می‌کنند که به این معناست ما در کشور توسعه شبکه ریلی را دنبال نکرده‌ایم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به دلیل منابع محدودی که در دست داریم فاصله بسیار زیادی تا ایده‌آل‌ها و تعریف‌هایی که از شبکه ریلی می‌شود داریم.

وی یادآور شد: در حال حاضر دولت مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است که رقم بالایی را تشکیل می‌دهد.

رضایی گفت: برای تسریع در امر پروژه‌ها باید از بخش خصوصی و ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئله دیگر توزیع مناسب فرصت‌ها و بودجه است هر جا که ارتباطات و فشار بیشتر صورت گرفته در آنجا شاهد توسعه بیشتر هستیم و متاسفانه بسیاری از شهرستان‌های ما به دلیل عدم این موضوع محروم مانده‌اند.

وی افزود: در استان کرمان بهترین معادن را در اختیار داریم که بهترین فرصت به نفع کشور و منطقه است که از آن غافل شدیم و در این خصوص از سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌خواهیم که به معادن شهرستان جیرفت توجه کنند.

رضایی به موضوع توجه به کالبد شهری اشاره کرد و یادآور شد: آماری که گرفتیم بیش از ۸۶۰ هکتار زمین هدف ستاد بازآفرینی شهری داریم که بی توجه به آن هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در همین مجموعه اکثر کوچه‌های شهرستان جیرفت فاقد آسفالت است که جای تأسف دارد برای شهری که قدمتی طولانی دارد.

وی افزود: از مسئولان انتظار داریم که از همه ظرفیت‌های موجود کمک بگیرند تا در زمینه امکانات شهری و هم قیر به طور ویژه به این شهرستان کمک شود.

کد خبر 4459307

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =