بارش نزولات آسمانی و رونق کشت غلات در چرداول

ایلام- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: کشاورزان شهرستان چرداول کشت محصولات زراعی خود را در سطح ۳۳ هزار هکتار آغاز کرده اند.

محمد علی اقدسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاریخ کاشت غلات در شهرستان از ۱۵ مهرماه شروع و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد.

وی افزود: بیشتر ارقامی که در سطح شهرستان چرداول کاشت می شود گندم رقم زاگرس، کوهدشت و سیروان است و در مناطق سردسیر شهرستان نیز رقم سبلان کاشت می شود.

افزایش کشت کلزا در شهرستان

اقبال گراوندی مدیر جهاد کشاورزی چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال بیش از ۳۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان چرداول چراداول به کاشت غلات اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: ۲۶ هزار هکتار آن به کشت گندم آبی و دیم همچنین شش هزار و ۱۰۰ هکتار به کشت جو اختصاص یافته است.

وی افزود:با توجه به عملکرد مناسب کشت کلزا، ۹۰۰ هکتار برای کشت کلزا در شهرستان اختصاص یافته و ۴.۵ برابر سال گذشته شده است.

گراوندی تصریح کرد: شهرستان چرداول همواره یکی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی به خصوص غلات در استان ایلام است که بارش های اخیر نوید بخش سالی بسیار خوب برای کشاورزان شده است.

وی افزود: پیش بینی می شود در صورت تداوم بارش ها کشاورزان شهرستان چرداول چراکه در فصل برداشت بیش از ۵۰ هزار تن انواع غلات از مزارع خود برداشت کنند.

کد خبر 4460177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =