مجوز اولین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی توسط بخش خصوصی اخذ شد

بیرجند- مجوز اولین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی توسط بخش خصوصی اخذ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اژدری صبح شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند اظهار کرد: سند آمایش خراسان جنوبی مؤلفه های گردشگری را تعریف کرده است.

رئیس هیأت مدیره شرکت مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران بیان کرد: به مسئله گردشگری تنها به عنوان سود اقتصادی نگاه نکنیم چون علاوه بر آن موجب نگه داشت جمعیت در مرزهای شرقی و تثبیت امنیت می شود.

اژدری با اشاره مشکل حمل و نقل هوایی در خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا به همت بخش خصوصی مجوز اولین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی اخذ شده است و امیدواریم گام های بعدی نیز با موفقیت طی شود.

وی افزود: در حال حاضر بخش خصوصی که این مجوز به آن اعطا شده پیگیر خرید هواپیما است و به احتمال زیاد اولین پرواز آن نیز بیرجند به مشهد خواهد بود.

رئیس هیأت مدیره شرکت مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی، کمیپ های کویری و خرید خانه شریف از دیگر اقداماتی است که بخش خصوصی در راستای رونق گردشگری خراسان جنوبی انجام داده است.

اژدری اظهار کرد: بیرجند قابلیت این را دارد که به عنوان پایتخت گردشگری کویر ایران مطرح شود و هم وطنان بیرجند را با این نام بشناسند.

وی یادآور شد: دولت در حوزه گردشگری تنها نقش تسهیل گر را دارد و نمی توان همه انتظارات حوزه گردشگری را از دولت خواست.

محمد فرهادی مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه موانع گردشگری خراسان جنوبی تنها زیر ساخت نیست، اظهار کرد: نباید ورود گردشگر به خراسان جنوبی در تضاد با باورهای مذهبی و فرهنگی تعریف شود.

وی بیان کرد: در زمینه جذب گردشگر به خراسان جنوبی باید صنایع دستی نیز مد نظر قرار گیرد.

مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک  استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: اخد مجوز اولین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی توسط بخش خصوصی اقدام بسیار مثبتی است که مورد حمایت دولت نیز قرار می گیرد.

کد خبر 4460525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =