افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف‌های جاده ای را ندارد

همدان - مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی راهداری کشور گفت: افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف های جاده ای را ندارد و باید اقدامات اجرایی به شکل کامل صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رودباری ظهر شنبه در نشست هماهنگی راهداری زمستانی در همدان با اشاره به اینکه راهداری زمستانی همیشه حساس بوده اظهار داشت: به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن اتفاق باید تجهیزات قوی باشد.

وی بابیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مسئول و پاسخگوی مشکلات حوزه راهداری و جاده است و باید موضوع با حساسیت زیاد دنبال شود، گفت: افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف های جاده ای را ندارد و به همین دلیل اقدامات اجرایی باید به شکل کامل باشد.

مدیر دفتر نگهداری راههای روستایی و فرعی راهداری با بیان اینکه در شرایط بحرانی عوامل راهداری در جاده ها هستند تا از هر گونه ترافیک و راهبندان جاده ای جلوگیری شود، گفت: در هر شرایط و به هر علتی جاده ای مسدود شود راهداری باید پاسخگو باشد.

رودباری با بیان اینکه آموزش در رأس امور راهداری است و عواملی که در راهداری زمستانی دخیل هستند باید آموزش لازم را دیده و توجیه شوند، عنوان کرد: توان راهداری محدود است و در شرایط بحرانی نیازمند استفاده از توان دیگر ارگان ها است.

رودباری بابیان اینکه گاهی باید در موارد خاص قادر به تصمیم گیری های مناسب باشیم و اگر لازم بود حتی باید جاده ها نیز بسته شود زیرا باید حافظ جان مردم بود، گفت: اطلاع رسانی، همکاری و تعامل، کنترل و نظارت، بازنگری امور، رفع ضعف ها و تقویت نقاط قوت از مهمترین موارد کار در راهداری جاده ای است.

فعالیت ۲۵ راهدارخانه در همدان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز از استقرار اکیپ های راهداری زمستانی در ۲۵ راهدارخانه ثابت همدان خبر داد و افزود: ۵۹۷ نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان و ۲۸۵ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در طرح زمستانی و عملیات راهداری تجهیز و برای عملیات زمستانی این استان در آماده باش کامل قرار دارند.

مصطفی پناهنده از روسای راهداری شهرستان های استان خواست با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرچه سریعتر نسبت به رفع کمبودهای احتمالی راهدارخانه ها و همچنین تجهیزات راهداری زمستانی درحوزه استحفاظی خود اقدام کنند.

۷۵ هزار تن شن نخودی، ماسه و نمک برای یخ زدایی محورهای مواصلاتی استان خریداری شده است وی با تاکید برمجهز شدن راهدارخانه های استان همدان به شن، ماسه و نمک مورد نیاز در عملیات راهداری زمستانی یادآور شد: ۷۵ هزار تن شن نخودی، ماسه و نمک برای یخ زدایی محورهای مواصلاتی استان خریداری شده است.

معاون راهداری راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز گفت: اطلاع رسانی مهمترین فاکتور راهداری زمستانی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

حمید پرورشی خرم اظهار داشت: در بحث راهداری زمستانی باید تمامی اتفاقات راه ها از طریق اتاق بی سیم انجام شود و با تقویت مباحث بی سیم هیچ نقطه کوری از نظر ارتباطی وجود ندارد.

پرورشی خرم به تجهیز ماشین آلات راهداری در فصل زمستان اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه در بحث راهداری زمستانی احتمال نیاز استان یا سایر استان ها به تجهیزات باشد، انواع ماشین آلات این اداره کل شامل سبک، سنگین و نیمه سنگین مجهز و آماده فعالیت هستند.

کد خبر 4460765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =