بازدید نمایندگان یونیسف از برنامه‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی

مدیران و نمایندگان سازمان جهانی یونیسف از برنامه‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی بازدید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، به گفته ابراهیم حیدری دبیر ستاد هم‌آهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران، صبح روز چهارشنبه سی‌ام آبان‌ماه «ویل پارکس» نماینده سازمان جهانی یونیسف در ایران و «برتراند بنول» معاون دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا با همراهی و «علی اصغر سیدآبادی» مشاور امور برنامه‌ریزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نسیم‌شهر از برنامه‌های باشگاه‌های کتابخوانی این شهر بازدید خواهند کرد.

مدیرکل دفتر مطالعات برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به فعالیت خوب شهرستان بهارستان در جام باشگاه‌های کتابخوانی دو سال اخیر، به ویژه بخش نسیم‌شهر از توابع این شهرستان که بیش از بیست باشگاه‌های  کتابخوانی در این منطقه فعال است، این شهر به عنوان مقصد بازید هیات سازمان جهانی یونیسیف در نظر گرفته شد.

وی افزود: نظر به تفاهم‌نامه‌ همکاری  معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یونیسف از نمایندگان و مدیران این نهاد جهانی دعوت کردیم تا از فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی بازید کنند. این بازید علاوه بر این‌که فرصت خوبی برای معرفی فعالیت‌های ترویج کتابخوانی به نهاد جهانی مرتبط با کودکان در جهان را فراهم می‌آورد، به گسترش و رشد دیپلماسی فرهنگی کشور کمک  می‌کند. هم‌چنین در  این بازید با معرفی و ارائه برنامه‌های کتابخوانی به نمایندگان سازمان‌های جهانی فرصت بهتری برای ارائه تصویر دقیق و خوبی از ایران و فعالیت‌های فرهنگی و ترویج کتابخوانی در سرزمین‌مان به دیگران فراهم  می‌شود.

حیدری در تشریح برنامه‌های این بازدید توضیح داد: مستند جام باشگاه‌های کتابخوانی به نمانیدگان یونیسف ارائه می‌شود. همچنین کتاب «صد نامه و صد پاسخ» دربرگیرنده مکاتبه کودکان و نوجوان‌ها با یک‌صد نویسنده رونمایی و خلاصه انگلیسی آن به ویل پارکس نماینده سازمان جهانی یونیسف در ایران و برتراند بنول معاون دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ارائه می‌شود. هم‌چنین کاروان باشگاه‌های کتابخوانی راهپیمایی خواهند داشت.

کد خبر 4462671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =