زن ایرانی در حمایت از تولید داخلی نقش کلیدی دارد

کرج - معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از رویکردهای دولت حمایت از تولید و کالای داخلی است و زن ایرانی در این موضوع نقش کلیدی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در نشست بانوان کارآفرین که در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: وزارت صنعت توجه مهم و جدی‌ای به اشتغال بانوان و کارآفرینی دارد و این مهم شایسته تقدیر است.

وی در ادامه به عزیزالله شهبازی که روز گذشته به‌عنوان سرپرست استانداری البرز انتخاب و معرفی‌شده است، تبریک گفت و افزود: امیدواریم بتوانید فعالانه در راستای تحقق اهداف دولت گام بردارید.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بابیان اینکه بانوان کارآفرین با حس مسئولیت اجتماعی تلاش ویژه‌ای دارند، گفت: یکی از رویکردهای جدی رئیس‌جمهور حمایت از بخش تولید، کارآفرینان و صنعت گران است برای اجرای این برنامه تدابیری اندیشیده شده است تا از واحدهای موجود حمایت شود و همچنین این واحدها توسعه یابند.

ابتکار با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به زنان کارآفرین دارد، گفت: رشد ۴۵ برابری فعالیت بانوان برای خرید زمین به‌منظور انجام فعالیت‌های اقتصادی حاصل همین توجه‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه طی نشستی مشترک با وزیر صنعت مقررشده است میز خدمت ویژه زنان کارآفرین ایجاد شود، گفت: آقای شریعتمداری این مهم را پیگیری می‌کند.

ریشه بسیاری از مشکلات اعمال تحریم‌های جدید و خروج آمریکا از برجام استمعاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان ازنظر دسترسی به اطلاعات و برخی مقامات مسئول با مشکلاتی مواجه هستند که باید این مشکل مرتفع شود.

ابتکار بابیان اینکه نقش فعالیت زنان در رشد اقتصادی کشور و توسعه اشتغال بر کسی پوشیده نیست، گفت: دولت توجه ویژه‌ای به زنان در حوزه اقتصادی دارد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات زنان کارآفرینان راه‌حل‌های ارائه‌شده است، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات اعمال تحریم‌های جدید و خروج آمریکا از برجام است، اما دولت، دستگاه دیپلماسی و بانک مرکزی برای حل این مشکلات تلاش می‌کنند تا مراودات ما با کشورهای دیگر برقرار باشد.

ابتکار بابیان اینکه رویکرد دولت حمایت از واحدهای تولیدی است، گفت: موضوعات مطرح‌شده اعم از مسائل و مشکلات کارآفرینان با بانک‌ها، مشکلات تأمین مواد اولیه و غیره به دستگاه‌ها ارجاع داده می شود.

مسئولان اقتصادی نظام مظلوم واقع‌شده‌اند

وی با اشاره به اینکه از ورود بسیاری از کالاها جلوگیری شده، گفت: در حال تلاش برای ترویج سبک زندگی ایرانی در بازار هستیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ترویج زندگی به سبک ایرانی را منوط به مشارکت مردم و فعالان اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد دانست و گفت: باید برای حمایت از کالای ایرانی تلاش کنیم.

ابتکار با تأکید بر اینکه تشکیل کارگروه‌هایی در حمایت از زنان کارآفرین، اقتصاد مقاومتی و تأمین مالی فراگیر در دستور کار قرار دارد، گفت: این طرح برای ستاد اقتصاد مقاومتی ایجادشده است. یکی از رویکردهای ما حمایت از تولید و کالای ایرانی است و زن ایرانی در این موضوع نقش کلیدی دارد.

وی در ادامه از شرکت شهرک‌های صنعتی خواست از زنان کارآفرین حمایت بیشتری داشته باشند و گفت: امیدواریم تک‌تک کارآفرینان در این خصوص تلاش کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در بخش پایانی با اشاره به اینکه مسئولان اقتصادی نظام مظلوم واقع‌شده‌اند، گفت: همه باید برای پیشرفت کشور تلاش کنیم.

کد خبر 4463031

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha