روزانه ۱۰ روستا در کشور از نعمت گاز بهره مند می شوند

ارومیه – مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: دولت تدبیر و امید طی پنج سال گذشته در هر یک روز به ۱۰ روستا گازرسانی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن منتظر تربتی دوشنبه شب در آیین بهره برداری طرح های گازرسانی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد اظهارداشت: قبل از دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا در کشور از نعمت گاز بهره مند بود، میزان گازرسانی به روستاها طی دولت تدبیر و امید با تعداد کل روستاهای بهره مند از نعمت گاز در طول انقلاب اسلامی برابری می کند.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار روستا در دولت دکتر روحانی از نعمت گاز بهره مند شدند، ادامه داد: هم اکنون ۲۷ هزار روستا در کشور به شبکه گازرسانی متصل است.

تربتی با اعلام اینکه ۹۷ درصد مناطق شهری کشور امروز به شبکه گازرسانی ملی متصل است، اظهار داشت: از محل فروش گاز در داخل کشور بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت یارانه اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: هم اکنون یکهزار و ۱۳ روستا در آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند استدر حالی که این رقم قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۳۵۹ روستا بود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی طرح های گازرسانی به ۲۰۰ روستا و ۱۸ مورد صنایع عمده با هزینه بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید، گفت: همچنین در این سفر عملیات گازرسانی به ۵۹ روستا، ۱۱۶ واحد صنعتی و چهار مورد طرح خط تغذیه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

کد خبر 4463175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =