اظهار شرمندگی نماینده مردم از وضعیت پروازهای فرودگاه خرم‌آباد

خرم‌آباد- نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اظهار شرمندگی از وضعیت پروازهای فرودگاه خرم‌آباد، گفت: وزیر قول ساماندهی پروازها را داده که امیدواریم به قول خود عمل کند.

محمد بیرانوندی در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای پروژه های سد سازی لرستان، اظهار داشت: یکی از مزیت های ویژه استان لرستان در حوزه کشاورزی است و این حوزه نیز وابسته به آب است.

بی‌توجهی دولتمردان در زمینه تخصیص آب به لرستان

وی با بیان اینکه لرستان جزو پنج تا شش استان پر آب کشور است، عنوان کرد: در سال های گذشته لرستان در این حوزه مورد کم توجهی و کم لطفی دولتمران قرار گرفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از سوی نمایندگان استان در حوزه تخصیص آب به لرستان، گفت: سد «مخملکوه» و «زیبامحمد» دو سدی هستند که در مرکز لرستان قرار دارند و برنامه ای برای آنها وجود نداشت که اقدامات لازم برای احیای این دو سد در دستور کار قرار گرفت.

بیرانوندی با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه برای این سدها تنها ۱۰۰ هزار تومان پیش بینی شده بود، ادامه داد: در این راستا از اعتباری که برای نمایندگان برای توزیع در نظر گرفته بودند بین هفت تا هشت میلیارد تومان برای سد «مخملکوه» و اعتباری را نیز برای طرح آبرسانی «کاکارضا» و همچنین سد «زیبامحمد» اختصاص دادیم.

به طور جدی پیگیر اجرایی شدن سد «بختیاری» هستیم

وی، بیان داشت: بر اساس اعلام مدیر امور آب طی ۱۰ روز آینده پیمانکاران این دو سد مشخص خواهند شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به سد «بختیاری»، بیان داشت: این سد آبی و برقی بوده و قرار است از طریق آن هزار مگاوات برق تولید شود.

بیرانوندی با تاکید بر اینکه این سد می تواند تعداد زیادی از جوانان را مشغول به کار کند، تصریح کرد: به طور جدی پیگیر اجرایی شدن این سد هستیم.

مردم از نعمت سد «ایوشان» بهره‌مند نشده‌اند

وی همچنین با اشاره به سد «ایوشان»، بیان داشت: این سد حدود پنج سال بوده که به بهره برداری رسیده است اما مردم هنوز از نعمت این سد بهره مند نشده اند چرا که کانال های یک و دو آن اجرایی نشده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کانال های سه و چهار آن برای تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰ هکتار زمین زراعی توسط جهاد کشاورزی اجرا شده است، افزود: امیدواریم کانال یک و دو نیز از سوی شرکت آب منطقه ای عملیاتی شود.

بیرانوندی، بیان داشت: یک میلیارد تومان برای احداث کانال های یک و دو اختصاص پیدا کرده و آب منطقه ای قول مساعد داده که بخشی از این کانال ها تا شهریور ماه امسال و بخش دیگر نیز تا یک سال دیگر تکمیل کنند.

انتخاب پیمانکار پروژه راهسازی «پل هرو» به «بیرانشهر» به میزان ۱۲ کیلومتر طی هفته آینده

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع توسعه راه ها در مرکز لرستان، عنوان کرد: جاده سپیددشت سالانه به دلیل تصادفات تلفات دارد و این امر را در دستور کار قرار دادیم و معاون وزیر راه این جاده و همچنین جاده «ویسیان»، «پیرشمس الدین» و «شاهیوند» را مورد بررسی قرار دادند و تعهد کردند که جاده سپیددشت را ساماندهی کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب پیمانکار پروژه راهسازی «پل هرو» به «بیرانشهر» به میزان ۱۲ کیلومتر طی هفته آینده، گفت: همچنین مسیر آبشار «نوژیان»، «پیر محمد» و ... نیز در حال انجام است.

بیرانوندی تاکید کرد: امیدواریم علمیاتی شدن این پروژه ها تسریع یابد.

شرمندگی نماینده از وضعیت پروازهای فرودگاه خرم‌آباد

وی همچنین با اشاره به وضعیت پروازهای فرودگاه خرم آباد، عنوان کرد: مردم توقع توسعه پروازهای این فرودگاه را دارند، من برخی مواقع که در فرودگاه خرم آباد پرواز نداریم، از پروازهای فرودگاه دزفول و کرمانشاه استفاده می کنم و آنجا احساس شرمندگی می کنم.

امیدواریم وزیر به قول خود در مورد راه آهن و فرودگاه خرم آباد عمل کند

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در این راستا به نتیجه رسیدن پروژه ریلی که تعهد سه تا چهار ساله بوده و امروز طولانی شده است و ساماندهی پروازها را از وزیر راه خواسته ایم که قول داده اند که این دو را به سرانجام برسانند و امیدواریم به قول خود عمل کنند.

بیرانوندی با تاکید بر اینکه راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک ۳۶ درصد پیشرفت دارد و روند پیشرفت فیزیکی آن خیلی کند است، گفت: اعتبارات زیادی در این زمینه هزینه شده و توقع من از وزیر به سرانجام رساندن این پروژه ریلی بوده و پیگیری من از وزیر نیز این امر خواهد بود.

کد خبر 4463219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =