گردهمایی هزاران نفر از معتادان در حال بهبودی در شهر آفتاب

مدیرروابط عمومی انجمن معتادان گمنام درموردآخرین آمارمعتادان درحال بهبودی درزیر مجموعه این انجمن گفت:طبق طرح آمارگیری که به صورت پایلوت در۱۰ سال گذشته انجام شداین آماربه بیش از۴۰۰ هزارمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،مدیر روابط عمومی انجمن معتادان گمنام از برگزاری همایش  سراسری معتادان در حال بهبودی خبر داد و گفت: این گردهمایی قرار است روز جمعه همزمان با بیست و چهارمین سالگرد تاسیس انجمن معتادان گمنام و با حضور هزاران نفر از معتادان در حال بهبودی در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار شود.

وی به تاریخچه فعالیت این انجمن اشاره کرد و گفت: نخستین گروه رسمی معتادان گمنام از سال ۷۳ فعالیت خود را در تهران آغاز کرد و امروز بیش از هزاران گروه در سراسر کشور مشغول گسترش پیام این انجمن به معتادان در عذاب هستند و سعی کرده ایم گمنامی و ایجاد یک فضای امن برای یک معتاد را جزو سرفصل های کاری خود قرار دهیم.

مدیر روابط عمومی انجمن معتادان گمنام در مورد آخرین آمار معتادان در حال بهبودی در زیر مجموعه این انجمن اظهار کرد: از آنجایی که ورود معتادان به این انجمن کاملا انتخابی است و گزینشی انجام نمی شود، آمار معتادان  در حال بهبودی طبق طرح آمارگیری که به صورت پایلوت در ۱۰ سال گذشته انجام شد بیش از ۴۰۰ هزار معتاد در حال بهبودی برآورد می‌شود.

وی گفت: سالانه حدود ۱۴۰ هزار نفر به عنوان تازه وارد عضو انجمن معتادان گمنام می شوند. هدف ما این است که به جامعه بگوییم می توانیم وسوسه، اشتیاق و میل سیری ناپذیر به مواد مخدر را در افراد معتاد از طریق آموزش های اصولی از بین برد و ما این نگرش را که فرد معتاد تا پایان عمر به مواد مخدر وابسته است را شکسته‌ایم.

وی یکی دیگر از اهداف برگزاری گردهمایی و همایش را با حضور افراد در حال بهبودی اینگونه عنوان کرد: افرادی که از اعتیاد رها می شوند و وارد زندگی روزمره می‌گردند ممکن است از اصول بهبودی که مانعی برای بازگشت دوباره به اعتیاد است دور شوند و با حضور این افراد در کنار همدردان خود در فضای گردهمایی، انگیزه برای بازیابی شخصیت افزایش می یابد.

مدیر روابط عمومی انجمن معتادان گمنام بزرگترین معضل در درمان اعتیاد را بازگشت مجدد عنوان کرد و افزود: لغزش از نگاه برنامه انجمن معتادان گمنام یک واقعیت است و اعتیاد به مواد مخدر ریشه روحی روانی دارد که اگر افراد در حال بهبودی در روند رشد نباشند مجددا به شرایط قبل خود باز می گردند.

همایش و گردهمایی معتادان در حال بهبودی با عنوان (و سرانجام... پاک شدن، پاک ماندن و پاک زیستن) به همت انجمن معتادان گمنام و حمایت معنوی وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، استانداری و فرمانداری تهران روز جمعه دوم آذر ماه در مجموعه نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ برگزار می‌شود و حضور برای عموم‌ مردم از ساعت ۱۵ تا ۱۷ آزاد است.

کد خبر 4465844

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =