صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود/لزوم توجه به معیشت روحانیون

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه وظیفه مجلس هدایت دولتها و قانون گذاری است، گفت: متاسفانه صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی جمعه شب در دیدار با مدیرکل امور استانهای سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تبریک هفته وحدت بیان داشت: هفته وحدت تنها مختص وحدت میان شیعه و سنی نیست. باید بین شیعه با شیعه هم وحدت وجود داشته باشد. متاسفانه شاهد رفتارها و مسائلی هستیم که وحدت میان شیعه با شیعه هم تحت تاثیر قرار داده است.

وی عنوان کرد: هنر این است که خارج از گود را وارد گود کنیم نه اینکه داخل گود را نابود کنیم. سازمان تبلیغات اسلامی می تواند به عنوان یکی از متولیان فرهنگی کشور در عرصه وحدت میان شیعه و سنی و شیعه با شیعه فعالیت تاثیرگذاری داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر اینکه معیشت روحانیون و مبلغین دینی و مذهبی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد، اظهارداشت: مهمترین مشکل روحانیون معیشت و تامین هزینه های زندگی است. پولی که سازمان تبلیغات اسلامی بابت اعزام به روستاها و مساجد در ایام محرم و رمضان می دهد قابل توجه نیست.

آیت الله نعیم آبادی خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: معیشت روحانیون باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد زیرا ظرفیت روحانیون تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ دینی در شرایط کنونی دارند. مملکت در شرایط خوبی قرار ندارد و باید اولویت بندی بهتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باید نقش هدایتگری داشته باشد و اجازه ندهد دولت پروژه ها و کارهای جدید را آغاز کند. هنوز پروژه های عمرانی زیادی بلاتکلیف است و متاسفانه صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود و هر طرحی که توسط دولت به مجلس ارائه می شود بدون در نظر گرفتن اولویت های مملکت به تصویب می رسد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه سفره مردم نیاز به توجه جدی دارد، ابرازداشت: ایجاد خط ریلی میان ارومیه به تبریز یا هر جای دیگه اولویت اول نیست مگر تا امروز نبوده اتفاقی افتاده است، آیا تحصن ها و اعتصاب ها به خاطر نبود راه، آب و قطار و هواپیما بوده است ؟ امروز منشا اعتراضات مردمی سفرهای خالی و معیشت خانواده ها است.

وی با بیان اینکه مجلس نباید با دست فرمان دولت حرکت کند، تصریح کرد: وظیفه مجلس این است که ریال به ریال هزینه های دولت را محاسبه کند. باید سرفصل هدایت گری هم در مجلس باز شود و دولت را بر اساس نیازهای جامعه هدایت  و راهنمایی کرد.

آیت الله نعیم آبادی با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس و کاندیداهای انتخاب در زمان انتخابات افزود: کاندیداها و نمایندگان مجلس در زمان انتخابات هزینه های دولت را افزایش می دهند و با وعده های انتخاباتی غیر منطقی هزینه های زیادی به دولت تحمیل می کنند. شما کارتان را انجام دهید مردم اگر دوست داشتند و شما را فردی توانمند دیدند رای خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی بود. امام راحل فرمودند مقصد انقلاب مکتب خانه ها است و اگر فرهنگ درست شود بسیاری از مشکلات جامعه امروزی حل خواهد شد. از مجلس و دولت توقع داریم اهتمام بیشتری به مسائل فرهنگی داشته باشند.

کد خبر 4466487

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =