پیوند ناگسستنی بسیج و ولایت‌فقیه/ دانشجویان تولید علم کنند

شاهرود - نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، بابیان اینکه پیوند بسیج و ولایت‌فقیه ناگسستنی است، گفت: دشمنان از این وحدت و پیوند در هراس هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی پیش از ظهر سه‌شنبه در گردهمایی بسیجیان دانشگاه‌های شاهرود به میزبانی مسجد النبی(ص) دانشگاه آزاد این شهر بابیان پیوند بسیج و ولایت‌فقیه ناگسستنی است که این امر مورد هراس دشمنان است، تأکید کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند قضیه ولایت‌فقیه در جمله موضوعاتی است که تصورش موجب تصدیق می‌شود، اینکه برخی افراد در جامعه ما هنوز ولایت‌فقیه را موردبحث می‌دانند یعنی تصور درستی از آن ندارند و از سوی دیگر ولایت‌فقیه در زمره موضوعاتی است که نیازمند دلیل نیست و لذا یکی از ویژگی‌های بسیجیان این است که تصور خوبی از ولایت‌فقیه دارند.

وی افزود: هر گروهی در جامعه نیازمند یک مدیر و مسئول است حتی یک کلاس درس ۱۵ نفره نیز نیازمند یک مدیر است که این نیاز دلیلی هم نمی‌خواهد چراکه حکم عقل است اما اینکه مدیر چه کسی باشد موضوعی است که به چهار فاکتور برمی‌گردد که این ملاک‌ها شامل قوه تشخیص مناسب، کار بلدی، دین‌داری و سلامت هستند.

ولایت‌فقیه عادل است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان همچنین در تعریف کلمه فقیه بیان کرد: فقیه یعنی کسی که احکام شرعی را از روی کتاب و سنت ثابت می‌کند که این امر در کنار عادل بودن در زمره ویژگی‌های ولایت‌فقیه محسوب می‌شود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بابیان اینکه قدرت باید دست کسی باشد که احکام را با دلیل ثابت کند و فقیه و عادل باشد، بیان کرد: روزی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی کسی بیان کرد که برخی معتقد هستند اگر همه قدرت در نزد ولایت‌فقیه گرد آید ممکن است فرد دیکتاتور شود و معظم له فرمودند مگر فرد عادل می‌تواند دیکتاتور باشد؟ عادل یعنی کسی که حق دیگران را نمی‌خورد، گناهی را انجام نمی‌دهد و به فکر مردم است لذا باید گفت اعتقاد ولایت‌فقیه سیستم پاکی است که در دنیا طرفداران دارد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های بسیجیان این است که ولایت‌فقیه را موردحمایت قرار می‌دهند، افزود: بسیج امروزه خدمات فراوانی را به جامعه ارائه کرده است.

ولایت‌فقیه یعنی حاکمیت علم بر عدالت

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: ولایت‌فقیه یعنی حاکمیت علم بر عدالت، که در زمان معصوم به کمال یافت می‌شود اما امروز که دسترسی به معصوم قرار نداریم می‌بایست بر علم و عدالت تکیه کنیم که همانا ولایت‌فقیه محسوب می‌شود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بابیان اینکه توقع رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیج دانشجویی بیشتر است، تأکید کرد: غیرازآن توقعی که از کل بسیجیان دارد که در هنگام خطر حضور در میدان داشته باشند، معظم له از بسیجیان دانشجو تولید علم را نیز می‌طلبند.

وی افزود: تولید علم در کنار معرفت در زمره رسالت‌های بسیجیان دانشجو است چراکه معتقدیم ایران اسلامی باید پرچم‌دار تولید علم در جهان معاصر باشد و نه جیره‌خوار غرب؛ ما معتقدیم که ۶۰۰ سال کتاب قانون ابوعلی سینا در دانشگاه‌های غربی تدریس می‌شد اما امروز از آن عظمت چه چیزی باقی‌مانده است؟ لذا توقع رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنار حضور درصحنه، تولید علم است.

در این آئین از سال‌ها مجاهدت علمی و فقهی آیت‌الله نعیم آبادی توسط ابولقاسمی‌فر رئیس دانشگاه آزاد شاهرود و با اهداء لوحی تجلیل شد.

کد خبر 4469404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =