۳ هزار و ۱۹۴ حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد

همدان - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی تاکنون ۳ هزار و ۱۹۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان پر و مسلوب المنفعه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ستوده پیش از ظهر سه شنبه در نشستی با استاندار همدان گفت: از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی تاکنون ۳ هزار و ۱۹۴ حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان پر و مسلوب المنفعه شده است.

ستوده گفت: با انسداد این تعداد حلقه چاه غیرمجاز از برداشت بیش از ۲۴۸ میلیون متر مکعب آب در منابع زیرزمینی جلوگیری به عمل آمده است.

وی افزود: بیشترین تعداد چاه های پرشده در شهرستانهای کبودرآهنگ با ۹۵۸ حلقه چاه و شهرستان رزن با ۶۱۴ حلقه چاه است.

ستوده با بیان اینکه تعهد استان همدان برای سالجاری پر کردن ۵۳۰ حلقه چاه غیرمجاز است، گفت: ۹۰ درصد این چاه ها در شهرستان های رزن و کبودراهنگ است.

ستوده گفت: از ابتدای سالجاری نیز تاکنون با پر کردن ۴۵۷ حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان به میزان بیش از ۲۳ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.

وی گفت: تا کنون ۴ هزار و ۳۶ حلقه چاه مجاز مجهز به کنتور هوشمند آب و برق شده اند که این روند به طور جدی و با سرعت در حال انجام است.

ستوده با اشاره به اهمیت تامین آب شرب، ادامه داد: آب اشامیدنی شهرهای تویسرکان و سرکان از چاه های آب دشت فریازان تامین می شد اما اکنون با کاهش قابل توجه منابع آب زیر زمینی، استفاده از آب سد سرابی برای تامین آب آشامیدنی این دو شهر و برخی روستاهای اطراف در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: درحال حاضر نیز آب شرب شهر سرابی واقع درمسیر خط انتقال از طریق سد و خط انتقال آب شرب تامین می شود.

وی بیان کرد: طرح ساخت تصفیه خانه شهرستان تویسرکان  با بیش از۵۰ درصد پیشرفت به روش BOT (ساخت، بهره برداری و انتقال) و با حضور بخش خصوصی و اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

ستوده با اشاره به مزیت های استفاده از روش BOT و مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف عمرانی گفت: تاخیر در روند امور اجرایی در روش BOT به ضرر سرمایه گذار بخش خصوصی تمام می شود و به همین دلیل سرعت اجرای طرح در این روش بیشتر می شود.

کد خبر 4469436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =