نقش بسیج در دوران دفاع مقدس و محرومیت زدایی غیرقابل‌انکار است

شبستر – فرمانده سپاه ناحیه شبستر گفت: نقش بسیج در دفاع مقدس و سازندگی و محرومیت زدایی غیرقابل‌انکار است.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز سه شنبه به مناسبت هفته بسیج نشست بصیرتی بسیجیان تسوج با عنوان نشست بصیرتی و روشنگری با حضورفرمانده سپاه ناحیه شبستر برگزار شد.

سرهنگ پاسدار محمد رضایی در این نشست ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج شجره طیبه ای است که ریشه در اعماق ایمان انسان دارد و دارای عقبه اعتقادی و ایدئولوژی عمیق است.

رضایی با اشاره به اینکه بسیج در کلی ترین نگاه پرورش و آموزش نیروهای متعهد متخصص را هدف گذاری کرده است و یک مجموعه کاملاً شناخته شده در دنیاست، اظهار داشت: خوشبختانه در زمان کنونی نمونه‌های زیادی از تفکر بسیجی وجود دارند که در حال پیش‌بردن اهداف انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: نقش بسیج از گذشته تاکنون در انقلاب اسلامی اقدامات بسیار بزرگی را انجام داده و تأثیری بسیار زیادی را در پیروزی‌های بزرگ انقلاب اسلامی داشته است؛ چنانچه نقش بسیج در دفاع مقدس و همچنین کمک در سازندگی غیرقابل‌انکار است.

فرمانده سپاه ناحیه شبستر با بیان اینکه امروز بسیج مجموعه‌ای بسیار کارآمد در مقابل تهدیدات سخت و نرم دشمن شده است، اظهار داشت: در شرایط کنونی در راستای مقابله با تهدیدات دشمن در عرصه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی حضور بسیج بسیار گسترده و پرمعناست و امروزه خوشبختانه بسیج در بخش محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

بسیج در اقدامات امنیتی برای مقابله با تهدیدات حرف برای گفتن دارد

سرهنگ پاسدار رضایی بیان داشت: خوشبختانه امروزه بسیج در اقدامات امنیتی در مقابله با تهدیدات دشمن حرف برای گفتن دارد؛ درواقع بسیج به آموزش‌های مطلوب در راستای انجام وظایف خود اهتمام ویژه‌ای دارد و بهتر از گذشته به انجام وظایف خود می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه عده ای در فکر تطهیر رژیم منهوس پهلوی هستند و در این مورد قلم فرسایی می کنند تصریح کرد : بسیجیان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در هر عرصه ای وارد شدند نتیجه آن پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی و ناامیدی دشمنان بود و اگر پشت ولایت فقیه نباشیم و در صحنه حضور نداشته و معاندان و توطئه های آنها را خوب نشناسیم، شکست می خوریم.

رضایی خاطرنشان کرد: بسیجیان نشان داده اند که همیشه در جنگ های نظامی پیروز هستند و امروز نیز اعلام می کنند در جنگ اقتصادی نیز آماده هستند و دشمن را ناکام خواهند گذاشت و تازمانی که این قشر و تفکر بسیجی در کشورمان وجود دارد هیچ قدرتی نمی تواند کوچکترین ضربه به نظام جمهوری اسلامی وارد کند.

فرمانده سپاه ناحیه شبستر هوشیاری و بیداری همراه با بصیرت و پرهیز از وابستگی های جناحی، را عنصر اساسی تفکر بسیجی دانست و بیان کرد: دشمنان نظام که سدعظیمی به نام انقلاب اسلامی را مقابل خود دیده اند، دشمنی و کینه ورزی خود را علنی و عملیاتی نموده اند و از این رو بسیجیان وظیفه ی خطیری را در مقابله با این تهدیدها، پیش رو دارند.

سپاه و بسیج بصیرت و درک سیاسی دارد

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج بصیرت و درک سیاسی دارد چون اگر نداشته باشد موفقیت حاصل نخواهد شد، اما آنچه که نباید داشته باشد و از آن دوری کند جناح سیاسی است، گفت: بصیرت سیاسی شرط واجب بسیج و سپاه است. باید درک درستی از دشمن، توطئه های دشمنان و نقشه‌های آنها داشت، زیرا بدون آنها نمی‌توان ثابت قدم بود اما جناح بندی سیاسی برای سپاه ممنوع است که امام خمینی(ره) و رهبری هم آن را ممنوع کرده‌اند.

سرهنگ رضایی تصریح کرد: دشمنی با بسیج به دلیل بصیرت و حضور در تمام صحنه های انقلاب اسلامی و دفاع از آن است. در انقلاب اسلامی جناح های مختلفی وجود دارند که بسیج به هیچ کدام از آنها وابسته نیست.

وی حوزه جغرافیایی بسیج را فراتر از مرزهای جغرافیایی است تصریح کرد:، سپاه قدس، سپاه پاسداران و بسیج سنگر نشین خط مقدم دفاع از انقلاب اسلامی است و هر کجا تهدیدی متوجه انقلاب شود با تمام وجود در میدان حاضر می شود، هر تهمتی را به جان می خرد و جوسازی ها را علیه خود تحمل می کند اما از سنگر نشینی انقلاب یک وجب عقب نمی رود.

وی با تأکید بر اینکه اگر بسیج نبود امروز هم این همه پیشرفت علمی و اقتدار برای ایران به دست نمی‌آمد، عنوان کرد: متاسفانه علیرغم بداخلاقی های تعدادی از مسئولان، امروز سیاست اصلی دشمنان نظام با یک عملیات روانی در پی کوچک نمایی نقاط قوت و بزرگنمایی نقاط ضعف است تا در تحریم های کنونی و مشکلات اقتصادی تفکر مردم را نسبت به نظام تغییر دهند در حالیکه آستانه تحمل مردم انقلابی ما بیش از اینهاست و از این مرحله نیز عبور خواهند کرد. و باید اذعان نمود امروز تنها ۱۰ درصد تحریم های دشمنان نظام در جامعه تاثیر دارد در حالیکه ۹۰ درصد خود تحریمی ها اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده که با درایت کامل و نظارت های قانونی اقتصاد کشور پویا و مقاومتر شود.

افول رژیم غاصب صهیونیستی نزدیک است

 فرمانده سپاه ناحیه شبستر افول رژیم غاصب صهیونیستی را نزدیک عنوان کرد و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و غده چرکین آل سعود و کشورهای اقماری که توسط سرم آمریکا سرپا هستند به همت تفکر بسیجی از بین خواهند رفت.

سرهنگ پاسدار رضایی با بیان این‌که تفکر بسیجی نشأت گرفته افکار و اندیشه‌های امام و رهبری است و این تفکر باید جهانی شود، عنوان کرد: هر زمان انقلاب اسلامی در معرض خطر و هجمه دشمن قرار بگیرد، بسیج وارد میدان می‌شود و با ایثار و از خودگذشتگی مقابل دشمنان می‌ایستد تا انقلاب پابرجا بماند.

در این مراسم که به همت پایگاه مقاومت شهید مطهری تسوج برگزار شد در پایان از زحمات مسلم خلیل زاده مسئول پایگاه با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 4469930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =