لزوم رفع مشکل اشتغال/ نمایندگان مجلس مطالبات مردم را دنبال کنند

بوشهر - تاکید بر لزوم رفع مشکل اشتغال، تلاش برای کاهش آلایندگی‌ها در عسلویه و تاکید بر پیگیری مطالبات مردم از مهمترین موضوعات مطرح‌شده در نماز جمعه عسلویه، آبدان و برازجان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در نماز جمعه امروز عسلویه اظهار داشت: امام صادق (ع) فرمودند به خدا سوگند شیعه علی (ع) نیست مگر اینکه خود را از حرام نگه دارد. شیعه حرام خواری نمی‌کند و عمل منافی عفت انجام نمی‌دهد و اعمالش را برای جلب رضایت پروردگار انجام می‌دهد و به پاداش پروردگارش هم امیدواراست. امید ثواب دارد و از عقوبت می‌هراسد شیعه به اهل بیت تمسک دارد و جایی دیگر نمی رود و به کسی دیگر امیدوار نیست.

امام جمعه عسلویه با اشاره به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب دردیدار شرکت کنندگان همایش وحدت اسلامی بیان کرد: بشر دنبال فلاح و رستگاری است. گرفتاری بشر از آغاز تا امروز عبارت است. از اینکه به دنبال عدالت رحمت و هدایت نبوده است. امروز بشریت محتاج است که دعوت پیامبر را پاسخ دهد. اگر بشریت به درک وبلوغ فکری برسد که این دعوت را بپذیرد گرفتاری ها هم کم می شود. دشواری های زندگی به خاطر انحرافات و گمراهی‌ها است. این گرفتاری ها منحصر به دنیای اسلام نیست غیر مسلمان ها ودنیای غرب هم گرفتارند وصدها مشکل دارند.

هاشمی‌نژاد سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس را گرامی داشت و افزود: بایستی نمایندگان مثل شهید مدرس باشند اگر می خواهند دنیا وآخرتشان درست شود باید مدرس گونه عمل کنند مدرس آزاد اتدیش و آزاد منش بود مدرس از جایگاه و عنوانی که داشت استفاده شخصی نمی کرد اگر نماینده ای به خاطر منافع شخصی رای می دهد یا رای نمی دهد این روش مدرس گونه نیست

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: شجاعت وشهامت شهید مدرس بی نظیر بود. هرجا باید می‌گفت، می‌گفت و برایش فرقی نمی‌کرد که این وزیر است یا وکیل است یا رضا خان قلدر است. در آن خفقان سخن حق می گفت نماینده باید اینحور فکر کند.

وی با بیان اینکه مردمداری یکی از ویژگی‌های دیگر شهید مدرس بود ادامه داد: دفاع از حق و حقوق مردم به نمایندگان هم توصیه می‌کرد هدفش خدمت به مردم بود می گفت قانونی تصویب کنیم که به درد مردم بخورد. برخی قانون‌های دست‌وپا گیر هم الان هست که به ضرر مردم است و نمایندگان باید آن‌را اصلاح کنند. نمایندگان باید از شهید مدرس الگو بگیرند تا سرحد جان بر عقیده بمانند.

امام جمعه عسلویه به دیدار خود با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: دراین جلسه مطالبات مردم شهرستان مطرح کردیم رفع مشکل آلودگی هوا و بیکاری و تعامل با محیط پیرامونی با وی مطرح کردیم. ایشان نگاه خوبی داشتند. بنده هم خوشبین شدم اگر بخشی از آلودگی و بیکاری هم در کوتاه مدت حل شود کار بزرگی است.

وی بیان کرد: یک نکته هم مد نظر داشته باشیم بیکاران اگر شغلی به آنان پیشنهاد می شود بپذیرند تا درآینده شغل مناسب تری برایشان فراهم شود چون بیکاری دراین شرایط  واقعا سخت است.

شهید سید حسن مدرس وامدار کسی نبود

حجت الاسلام حسن مصلح در نماز جمعه برازجان با اشاره به مناسبت ۱۲ آذر روز قانون اساسی اظهار داشت:چند نمونه از ویژگی های قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی است که بر پایه ایمان یه خدای یکتا ، وحی، عدل خدا، امامت و رهبری، کرامت و ارزش والای انسانی پایه گذاری شده است.

امام جمعه برازجان ادامه داد: ولایت فقیه از جمله قوانین برجسته و ویژگی مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که در اصل  ۵۷می گوید قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران عبارتند از قوه مجریه ،قوه مقننه ،قوه قضاییه که زیر نظر ولایت فقیه امر امامت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می گردد.

وی بیان داشت :سالروز ورود حضرت معصومه به شهر قم در ۲۳ ربیع الاول است که جایگاه و مقام بلند معنوی و کرامات آن حضرت در شفای بیماران هست به طوری که فلسفه هجرت ایشان به ایران پیوستن به حضرت امام رضا (ع) که اوج وفاداری و ولایتمداری ایشان است.

مصلح شهید سید حسن مدرس الگوی نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران است و ۱۰ آذرماه سالروز شهادت سید حسن مدرس است که مدرس نماد نماینده واقعی و مظهر استقلال طلبی و آزادی خواهی است.

امام جمعه شهر برازجان افزود: فریاد رسای این آزاده در فضای تاریک و ظلمانی دیکتاتوری حکومت رضاخانی طنین‌انداز بود، یکی از علل موفقیت شهید مدرس در برابر استبداد رضاخان، بی‌اعتنایی به نظام فریبنده دنیا بود و او هرگز از منصب نماینده به دنبال جمع‌آوری مال و ثروت نبود.

وی تصریح کرد : شهید سید حسن مدرس وامدار کسی نبود نماینده واقعی مردم بود که اعتقاد به آمیختگی دین و سیاست داشت و می گفت دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست ،مدرس شجاع بود وبه مردم عشق می ورزید خود را نوکر مردم می دانست و در مجلس گفت: تمام این مقامات که از سلسله های مختلف هستند شاه، رییس الوزرا، پارلمان و... تمام این‌ها نوکر مردم هستند.

نماینده مجلس فکر جیب خود نباشد

حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه آبدان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی  برنامه سازان صدا و سیما و فرماندهان ارتش فرمود: اگر بشر به بلوغ فکری برسد که به دعوت نبی اسلام پاسخ دهد مشکلات برطرف می شود. این یکی کلید طلایی است، که با راه حل همه مشکلات و گرفتاری هاست. مردم اگربه این نتیجه برسند که حاکم باید شخصی از طرف خدا قرار گیرد مشکلات حل می شود..

وی در خطبه های این هفته آبدان افزود: در کشور ما که ۴۰ سال است انقلاب شده و حاکم ولی فقیه بود، مشکلاتی وجود دارد، علت آن این است که به اندازه ای که ملت توانسته گوش به فرمان امام باشد مشکلات هم برطرف شده، مشکلات باقیمانده به علت عدم گوش به فرمانی است. در اقتصاد مجریان حل کننده مشکل هستند، آیا دولتمردان منابع کافی ندارند یا دشمن نمی گذارد؟ خیر.

وی یاد آورشد: مسئولین نظام جمهوری اسلامی مسیر نشان داده شده توسط امام جامعه را پی نمی گیرند. ۷ سال است که امام فرمود راه حل مشکلات اقتصاد مقاومتی است، اما مسئواین دنبال نمی کنند. دادستان کل کشور اخیرا گفت: مسئولین دولتی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند. ۳۰۰ نفر از طرف دولت امریکا مسئول ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور ما شدند، و نفوذی ها هم دارند.

امام جمعه آبدان افزود: حتما مسئولینی تحت نفوذ قرار گرفته اند. اگر مردم در زمان انتخابات به توصیه های امام توجه می کردند، مشکلات امروز وجود نداشت.

وی تاکید کرد: گسترش صنعت گردش گری خوب است اما باید مدیریت شود، گردشگر خارجی یا داخلی نباید تاثیر سو بر فرهنگ ما داشته باشد. چند روز قبل تعدادی بدون رعایت حجاب به منطقه کوه نمک آمده بودند و تصاویر آن هم در فضای مجازی منتشر شد. بی حجابی خطاست و انتشار آن هم خطای بزرگ تر که باید پلیس فتا و مسئولین مربوطه برخورد لازم را انجام دهند.

حمیدی نژاد تصریح کرد: روز شهادت شهید مدرس در پیش داریم، کسی که مرعوب دشمن نشد. این نماینده تراز جمهوری اسلامی است. دشمن امروز نمایندگان را تطمیع و تهدید می کند، روی برخی هم اثر گذاشته، نماینده ای وزیر را تهدید می کند تا فرد خاصی را در جایی قرار دهد. توافقنامه هایی تصویب می شود که به ضرر نظام ماست.

وی خاطرنشان کرد: چرا نماینده ای که باید به دفاع از حقوق مردم کند، به فکر جیب خود هست؟ این در نظام اسلامی قابل قبول نیست، نباید چشم بسته نماینده انتخاب کنیم، این افراد خون به دل رهبری و مردم می کنند، و حرکت نظام را کند می کند. البته حرکت نظام ادامه می یابد، اما وقتی سریع حرکت می کنیم که نماینده‌ای در تراز نظام اسلامی انتخاب کنیم.

کد خبر 4471978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =