لزوم تلاش برای رفع محرومیت‌ها/نماینده مجلس پیگیر مشکلات مردم باشد

بوشهر - لزوم مقابله با گرانی، تاکید بر لزوم رفع محرومیت‌های بردخون و تلاش نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات مردم از نکات مهم نماز جمعه گناوه و بردخون و دیر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار کرد: هدف پیامیران تقویت مبانی دینی و گسترش اخلاق در بین مردم بوده است.

وی افزود: نفوذ فرهنگی در جامعه جدی است و وظایف دولتمردان، مراکز آموزشی و فرهنگی و اقشاز مختلف سنگین است تا در جنگ نرم بر دشمن غلبه کنیم.

رکنی حسینی اضافه کرد: در کلان‌شهرها شاهد بی حجابی و بدحجابی هستیم که خانواده ها باید به سرنوشت فرزندان خود توجه کنند چرا که بدحجابی تجاوز به حقوق دیگران است.

وی با بیان اینکه بیشترین کم حجابی در قشر تحصیلکرده است، گفت: حجاب کمرنگ و چادر حذف شده و متاسفانه افراد چادری را به سخره می گیرند و آنان را دهاتی می دانند.

امام جمعه بردخون خواستار احساس مسئولیت دولتمردان و نهادهای فرهنگی شد و افزود: فلسفه انقلاب و جمهوری اسلامی جایگزینی ارزش ها و حاکمیت اسلام بوده است اما برخی بر این باورند که مردم شادی و نشاط کنند.

خطیب جمعه بردخون با تأکید بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر گفت: مهم ترین هدف تبلیغات مسموم و تهاجم فرهنگی این است که مردم را از ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی دور کند و استقلال اقتصادی و سیاسی بدون استقلال فرهنگی ممکن نیست.

رکنی حسینی آسیب ها و پیامدهای نفوذ فرهنگ غربی بر ذهن و فکر جوانان را برشمرد و مسئولیت خانواده ها و نهادهای فرهنگی و مسئولان را در راستای پیشگیری از آن مهم خواند و گفت: فرهنگ مبدأ همه خوشبختی ها و بدبختی های یک ملت است.

وی با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش با مقام معظم رهبری، لزوم افزایش توانایی نظامی برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دور کردن تهدیدات دشمنان را یادآور شد.

امام جمعه بردخون به مشکلات و کمبودهای منطقه اشاره کرد و گفت: در تماسی با استاندار بوشهر بیان کردم که در این ۴۰ سال به بردخون توجه نشده و انتظارات و خواسته های مردم محقق نشده که مردم انتظار توجه بیشتری دارند.

وی ادامه داد: بخش بردخون یکی از بخش های محروم استان است و هیچ کس از آن دفاع نمی کند که به همین دلیل استاندار قول داده سفری به بردخون بیاید و مسایل و مشکلات را ببیند و بشنود.

رکنی حسینی با بیان اینکه انتظار داریم تغییر و تحولی در بردخون ایجاد شود، گفت: با فرماندار شهرستان نیز تماس گرفتم و تاکید کردم که نگاه مسئولان شهرستان به بردخون تغییر کند و به این منطقه توجه شود.

وی بیان کرد: به دلیل عدم توجه و پیگیری مسئولان بخش و عدم نظارت مسئولان شهرستان بر عملکرد مدیران، بردخون تاکنون پیشرفتی نداشته است.

امام جمعه بردخون گفت: بیان مشکلات و کمبودها برای برخی افراد ناراحت کننده است و معتقدند که به صورت خصوصی گفته شود.

رکنی حسینی افزود: تجربه ثابت کرده که بیان مطالبات مردم به صورت خصوصی جوابگو نبوده و نیست.

وی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه محلی برای بیان همه مسایل و مشکلات و اظهار مطالبات و خواسته های مردم است و مردم حق دارند خواسته های خود را به اطلاع مسئولان برسانند.

خطیب جمعه بردخون اظهار کرد: انتظار داریم که مسئولان انتقادات سازنده را به عنوان بزرگ نمایی یا سیاه نمایی و تخریب قلمداد نکنند و هرکس مسئولیتی پذیرفت باید به مردم پاسخ دهد.

رکتی حسینی با بیان اینکه قصد اغراق مبالغه و تخریب نیست، یادآور شد: مردم نامحرم نیستند و مسئولان باید تلاش کنند و برای خرسندی و رضایت مردم خواب راحت را از خود سلب کنند.

خطیب جمعه بردخون خاطرنشان کرد: در راستای دفاع از مردم بخش بردخون با مسئولان تماس می گیرم و همواره تلاش و پیگیری می کنم زیرا رسالت امام جمعه تنها این نیست که برخی مطالب را بیان کند و در این ۹ سال آنچه در توان داشته ام پیگیر بوده ام و انتظار تقدیر نیز ندارم.

نماینده مجلس پیگیر مشکلات مردم باشد

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به دیدار مسئولان نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با مقام معظم رهبری در هفته جاری اظهار داشت: در این دیداررهبر فرزانه انقلاب به تشریح  نظریه مقاومت اسلامی وآثار و نتایج شیرین مقاومت اسلامی  پرداختند و تقویت جریان مقاومت را تنها راه مقابله با استکبار و زورگویی قدرت های ظالم معرفی کردند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار راه نجات منطقه را تقویت بیداری اسلامی و حرکت مقاومت اسلامی بیان کردند که این هم وظیفه همه آحاد مسلمانان و هم طبقه روشنفکر، نخبگان سیاسی، شعرا، نویسندگان است و همه به تعبیر فرمایش ایشان در رابطه با بیداری اسلامی و تقویت مقاومت اسلامی موظف هستند.

امام جمعه گناوه با اشاره به راه‌های تقویت مقاومت اسلامی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام و نظام اسلامی از مقاومت اسلامی موجود در منطقه سیلی محکمی خورده اند و لذا هر روز قدرت آنها رو به افول و ضعف و زوال است.

وی گفت: دشمنان که از ناحیه مقاومت و بیداری اسلامی ضربه خورده اند تمام این ضربات را از ناحیه ایران و نظام مقدس اسلامی می بیند و لذا دشمنان ما و در راس آنها آمریکا ملت ایران را تروریست معرفی می‌کنند.

رکنی حسینی  اضافه کرد: اینکه دشمن ملت ایران را تروریست معرفی کند حرف مضحکی است و وقتی می بینیم که آمریکا در طول حیات ۲۵۰ ساله خود، در کشورهای مختلف هم از تروریست حمایت کرده و هم جنگ های فراموش ناشدنی با کشتارهای بزرگ به وجود آورده است.

وی با اشاره به جنگ افروزی های مختلف آمریکا در مقاطع مختلف و به بهانه‌های گوناگون گفت: تاریخ نشان می‌دهد که حمایت از تروریست همواره از ناحیه آمریکا صورت گرفته و امروز نیز از ائتلاف تشکیل شده علیه مردم مظلوم یمن که دچار سخترین شرایط زندگی هستند حمایت می کند.

امام جمعه گناوه گفت: آنچه امروز دشمن از آن هراس دارد بیداری و مقاومت اسلامی است.

وی با اشاره به بزرگداشت عالم بزرگ شیعه شیخ مفید گفت:شیخ مفید مورد تایید امام زمان (عج) و دارای ارتباط با اهل بیت (ع) بود و برای شیعه و عالم اسلام خدمات بزرگی انجام داد.

رکنی حسینی با به اشاره ۱۰ آذر ماه سالروز شهادت  آیت الله سید حسن مدرس توسط عمال رضا خان گفت: مدرس ۵ دوره نماینده مجلس بود و امام فرمودند اگر می خواهید نماینده انتخاب کنید نماینده‌ای مانند مدرس باشد.

وی گفت: امروز مجلس باید در کنار انقلاب اسلامی باشد و اگر روزی نماینده ای مصلحت فردی خود را بر مصلحت و منافع ملی ترجیح داد این نماینده به درد نمایندگی مجلس نمی خورد.

رکنی حسینی گفت: آنچه امروز به عنوان یک ضعف است جناح بندی و حزب بندی های سیاسی است و نماینده مجلس باید بیان کننده دردها و مشکلات مردم باشد.

امام جمعه گناوه گفت: امروز وظیفه مجلس با توجه به تحریم ها و توطئه های دشمنان بر علیه نظام مقدس  اسلامی کمک به حل مشکلات  و مسائل اقتصادی مردم  است و تصویب قوانینی که برای زندگی مردم  راهگشا باشد باید مدنظر مجلس باشد.

گرانی‌ها رفع شود

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیر با بیان اینکه انسان مؤمن اهل خیانت نیست، اظهار داشت:خیانت نشانه بی دینی است.

وی با بیان اینکه عاقبت خیانت به مردم آتش جهنم است، افزود:کسانی که زکات پرداخت نمی کنند ویا مهریه نمی دهند و ادای قرض نمی کنند دزد محسوب می شوند.

امام جمعه بندر دیر قراردادن اسرار کشور در اختیار دشمنان را  بدترین نوع خیانت برشمرد و عنوان کرد:خیانت اعتماد را از جامعه سلب کرده ودزدی امنیت و آرامش را از بین می برد.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید بفکر حل مشکلات مردم باشند، گفت: مهمترین مشکل روز جامعه ما گرانی های افسارگسیخته و بیکاری نسل جوان است.

حسینی یاد آور شد: نمایندگان بجای طرح مسائلی که دردی از مشکلات مردم حل نمی کند بدنبال رفع مشکلات اقتصادی ومعیشتی جامعه باشند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان با الگو قرار دادن شهید مدرس ساده زیستی و ایستادگی در مقابل دشمنان را سرلوحه کاری خود قرار دهند.

خطیب جمعه دیر درباره روز جهانی ایدز  گفت: افراد نباید از انجام آزمایش ایدز امتناع کنند و خود بیماران نیز با پیگیری مریضی خود نقش مهمی در عدم تسری وکنترل ایدز در جامعه دارند.

وی یاد اور شد:دشمن با جنگ اقتصادی و روانی بدنبال حضور کمرنگ مردم در جشن های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است که کور خوانده اند و ملت ایران بار دیگر سیلی سختی به آنها خواهند زد.

حسینی ابراز کرد: مواضع اخیر رئیس جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی در دفاع از عزت ملت ایران قابل ستایش است که ما انتظار داریم این دفاع عزتمندانه از منافع ملی همواره تداوم داشته باشد.

کد خبر 4472040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =