دادستانی قزوین با عوامل مخرب و آلاینده محیط زیست برخورد می کند

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: با عوامل و افراد مخرب و آلاینده کننده محیط زیست در استان قزوین قاطعانه برخورد می کنیم تا منافع عمومی آسیب نبیند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن پسندیده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین روز شنبه با محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین دیدار و گفتگو کرد.

محمد قاسمی در این دیدار با اشاره به اهمیت حفاظت از  محیط زیست و بهره برداری صحیح از منابع طبیعی گفت: باید اقدامات لازم در راستای توسعه پایدار انجام شده و داشتن پیوست زیست محیطی در همه طرحها، شناسایی و کنترل و برخورد قانونی با عوامل و منابع آلاینده و مخرب و اثرگذار بر محیط زیست با جدیت پیگیری و تاکید شود.

وی یادآورشد: مناطق تحت مدیریت محیط زیست، ارزشهای تنوع زیستی استان و گونه های منحصر به فرد گیاهی و جانوری به عنوان گنجینه طبیعی و مواهب الهی هستند که می بایست با اطلاع رسانی و آگاهی بخش عمومی برای حفاظت از این ذخایر ارزشمند بیش از گذشته برای تبیین مسئولیت آحاد جامعه در قبال حفاظت محیط زیست اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: در حفاظت و حراست از محیط زیست و جلوگیری از تخریب و آلایندگی آن باید همه سازمانها و دستگاههای مسئول مشارکت کنند و انتظار داریم موارد و ا ۶ فرادی که مشمول قصور در انجام وظایف قانونی و یا اجرا نشدن مقررات و الزامات قانونی محیط زیست هستند به دستگاه قضا معذرفی شوند تا مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گزارشی از اقدامات اجرایی و برنامه های عملیاتی حفاظت محیط زیست استان و مشکلات زیست محیطی موجود در زمینه پسماندها و منابع آلاینده محیط زیست ارائه کرد.

وی از حمایت دستگاه قضایی در اجرای قوانین و مقررات محیط زیست و برخورد جدی با عوامل و متخلفینی که باعث تخریب و آلودگی محیط زیست شده اند، تقدیر کرد.

پسندیده با ابراز خرسندی از توجه ویژه دادستان عمومی و انقلاب قزوین، به موضوعات محیط زیست اظهارداشت: پیشنهاد می کنیم نشست مشترکی با حضور همکاران و قضات دستگاه اجرایی در استان قزوین به منظور آموزش ضابطین خاص حفاظت محیط زیست و تبادل نظر در خصوص آخرین مقررات و اصلاحات انجامی در ضوابط و مقررات قانونی حفاظت محیط زیست، برخورد با عامل آلاینده و مخرب محیط زیست برگزار شود.

کد خبر 4472611

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =