شرط اول فعالیت‌های اقتصادی توجه به محیط زیست است

زنجان-رئیس خانه معدن ایران گفت: شرط اینکه یک فعالیت را اقتصادی اطلاق کنیم، این است که با محیط زیست و منابع‌طبیعی تطابق داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بهرامن ظهر شنبه در نخستین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران که به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه فعالیت‌های معدنی، زمانی به فعالیت‌های اقتصادی منجر خواهد شد که در انجام این فعالیت‌ها به محیط زیست و منابع‌طبیعی توجهات لازم صورت گیرد، افزود: این رویکرد باعث تداوم این فعالیت‌ها برای نسل‌های آینده و بهره‌مندی آن‌ها از این فعالیت‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای اصلی در حوزه فعالیت‌های معدنی این است که بین همه بخش‌ها یک رابطه تعریف‌شده و مشخص وجود داشته باشد، تصریح کرد: این بدان معنی است که فعالیت‌های معدنی که امروز انجام می‌دهیم باید با نقشه راه صورت گیرد که خوشبختانه امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که فعالیت‌هایی که در این عرصه صورت می‌گیرد، بر اساس نقشه راه بوده است.

بهرامن با اشاره به اینکه امروز نیازمند اقدامات جدی و به‌روز در فعالیت‌های معدنی، از جمله انجام اکتشافات در عمق بیشتر که به‌عنوان مثال در معدن سنگ‌آهن یزد انجام شده است، هستیم، ادامه داد: همه این حساسیت‌ها در حوزه فعالیت‌های معدنی به این خاطر است که معدن در توسعه مناطق نقش بسیار ارزنده‌ای ایفا می‌کند.

رئیس خانه معدن ایران از شعارزدگی را یکی از دغدغه‌های امروز در همه عرصه‌ها قلمداد کرد و با یادآوری اینکه امروز به این مهم نیاز داریم که برای توسعه در همه بخش‌ها استانداردهای مربوط به خود را تعریف کنیم، اظهار کرد: رعایت همین استانداردها باعث می‌شود تا توسعه به واسطه فعالیت‌های معدنی به درستی انجام شود که نمونه بارز این نوع توسعه را می‌توان در فعالیت معدن مس سرچشمه دید.

بهرامن با تاکید بر اینکه مهم‌ترین اقدام امروز در عرصه فعالیت‌های معدنی، اهتمام به این فعالیت‌ها منطبق با محیط زیست و منابع‌طبیعی است، گفت: امروز باید شرایطی ایجاد کنیم که توسعه اقتصادی با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها فراهم شود.

کد خبر 4472864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =