موازی کاری در آموزش های مهارتی باید متوقف شود

قزوین- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: متولی قانونی مهارت های فنی و حرفه ای به صورت استاندارد فقط آموزش فنی و حرفه ای است و از موازی کاری در این عرصه باید جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور جلیلوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: موازی کاری در آموزش های فنی و حرفه ای از سوی نهادها و ادارات مشکل ساز شده و باید از تداخل کاری جلوگیری شود.

وی بیان کرد: آموزش های مهارتی با سازمان فنی و حرفه ای است و در مورد ماده ۹ آمده که وطیفه اشخاص حقیقی و حقوقی آمده که باید از ما مجوز بگیرد هر چند ممکن است همه به نیت خدمت به این کار اقدام کنند اما آموزشها غیرحرفه ای است و باید بر اساس استانداردهای جهانیباشد تا آسیب نبینیم.

جلیلوند تصریح کرد: جهاد دانشگاهی، شهرداری، خانه کارگر، نهادهای انقلابی، کمیته امداد، کانون های کارگری وارد آموش فنی حرفه ای شده اند و این کار غیر قانونی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: ‌جهاد دانشگاهی وظیفه خاصی دارد اما امروز درآموزش ها دخالت می کند در حالی که باید مجوز بگیرد و سایر نهادها نیز باید مقررات را رعایت کنند تا آموزش های استاندارد دچار انحراف و بی اعتمادی هنرجویان نشود.

وی افزود: ۱۸۰ آموزشگاه آزاد در استان داریم که باید آموزش تخصصی در حوزه فنی و حرفه ای را انجام دهند و در جال حاضر بیش از ۲ هزار نفر در آموزشگاههای بخش خصوصی آموزش می بینند.

جلیلوند یادآورشد: اگر در اداره فنی و حرفه ای میزان آموزش های ما بیش از ۱۰۰ ساعت است این برنامه ها در سایر نهادهای موازی حدود ۲۰ ساعت و از استاندارد خارج است.

وی گفت: هر نهادی که می خواهد در آموزش مهارتی ورود کندباید از فنی وحرفه ای مجوز بگیرد تا به ماهیت آموزشهای فنی آسیب وارد نشود.

کد خبر 4472895

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =