نماز تاثیرگذارترین فریضه دینی است

قزوین- مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: نماز تاثیرگذارترین فریضه دینی است که با اقامه آن بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب روز شنبه در گردهمائی ماهیانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه شهر نرجه برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت ترویج اعمال و فرائـض دینی و مهمترین آن یعنی نماز در جامعه اســـلامی بـــر همگان مبرهن اســـت و به همین دلیل عمل به این فریضه عبادی کـــه از مهمتریـــن و تأثیرگزارتریـن معروف های الهی است و نتایج بسیار راهگشـــا و مفیدی در ارتقای فرهنـــگ و ارزش های دینی به همراه دارد.

وی با اشاره به اهمیت اشاعه فرهنگ وقف در کشورافزود: یکی از موضوعاتی که در دین اسلام بر آن تاکید زیادی شده موضوع وقف است که در این زمینه ائمه جمعه باید این فرهنگ غنی را برای مردم معرفی و نهادینه کنند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: خوشبختانه ارتباط مناسبی بین ائمه جمعه و دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برقرار است که امیدواریم این تعامل و ارتباط روز به روز بیشتر شود.

فاطمی نسب خاطرنشان کرد: برای افزایش ارتباط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین و اداره اوقاف و امور خیریه به زودی تفاهم نامه ای بین این دو نهاد منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ وقف در جامعه اسلامی و کشور باید روز به روز ترویج یابد، تصریح کرد: با گسترش فرهنگ وقف در کشور می توانیم سبب تحولات زیادی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره در کشور باشیم که این مهم نشان دهنده اهمیت وقف است.

حجت الاسلام مجیدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین میهمان گردهمایی ماهیانه ائمه جمعه استان قزوین بود.
 

کد خبر 4472927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =