مرکز حرفه‌آموزی اختصاصی کودکان کار و خیابان افتتاح شد

مرکز حرفه آموزی و رستوران اختصاصی کودکان کار و خیابان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هما عارف مدیرعامل انجمن کودکان کار و خیابان در آیین گشایش مرکز حرفه آموزی خانه مهر، ضمن قدردانی از حضور و توجه مسئولان به مساله کودکان کار و خیابان در خصوص ساخت و تجهیز این دو مرکز گفت: این مراکز متعلق به مردم است و با حمایت و هزینه مردمی در اختیار کودکان کارو خیابان قرار گرفته است. 

عارف ضمن قدردانی از بانیان ساخت این مراکز به لزوم ترویج و یادآوری نام افراد نیکوکار در جامعه اشاره کرده و ادامه داد: متاسفانه در جامعه امروز کسی که اقدام به کار نیک و خداپسندانه می کند با مشکلات و موانع زیادی روبرو می شود و باید قدردان این افراد در فضای مجازی و واقعی باشیم.

وی کودکان کار را شریف ترین و بی آزارترین افراد جامعه شمرد و حمایت از آنها را کاری مقدس و فرهنگی انسان دوستانه دانست. 

عارف هدف از ساخت این دو مرکز را شرح داد و گفت: انجمن بر این باور است که بازنگری و ایجاد برنامه های راهبردی در هر برهه ای با توجه به شرایط اجتماعی در قالب برنامه های سه و پنج ساله بخشی از دستور کار این انجمن بوده است. 

وی شرایط اجتماعی و تغییرات هویتی و ماهیتی جامعه هدف انجمن را مهم دانست و افزود: این تغییرات ما را ملزم می کند در اقدامی فراگیر ضمن تداوم مداخلات فردگرایانه و و اقدام به حمایت از کودکان با برنامه های آموزش مهارتی و رسمی همراه با سبد های حمایت بهداشت و تغذیه ،از رویکرد جمع گرایانه (خانواده محور) نیز غفلت نورزیم.

مدیرعامل انجمن کودکان کار و خیابان هدف از برپایی مرکز کار آفرینی را هدایت به بازار کار برای اعضای خانواده کودکان وهمچنین کودکان کار یاد کرد و گفت: مرکز آموزش حرفه های مرتبط با دوخت ودوز و مرکز آموزش تعمیر و نگهداری سخت افزار کامپیوتر برای نوجوانان دختر و پسر (کودکان دیروز) راه اندازی شده است و در صدد هستیم بر اساس وعده های حمایتی اداره کل فنی و حرفه ای، هنر آموزان این دو مرکز با رعایت استاندارد ها از گواهینامه های مهارتی نیز بهره مند شوند. 

وی به اهمیت گشایش رستوران طبخ غذای گرم برای کودکان کار اشاره کرد و افزود: تغییر روند نوسانی شرایط اقتصادی جامعه آسیب بزرگی به قشر آسیب پذیر جامعه می زند. بیم تغذیه این قشر و بهداشت کودکان کار که بخشی از نیازهای اولیه آنهاست ضرورت ایجاد رستوران در بخش حاشیه نشین که عمده کودکان تحت حمایت ما در همین منطقه زندگی می کنند به وجود آورد.

عارف  از اهداف دیگر ساخت این رستوران را ایجاد آرامش و دلگرمی برای این خانواده ها دانست و افزود: مرکز طبخ و توزیع وعده غذای گرم همراه با آموزش های بهداشت تغذیه برای کودکان با اتخاذ ساز و کار مناسب و با حفظ احترام به عزت نفس کودکان ، امکان استفاده از غذای سالم را برای کودکان فراهم می کند .ضمن این که در تلاش هستیم تمامی روزهای هفته این رستوران برای کودکان دایر باشد. 

عارف گفت: عوامل اجرایی از بین زنان آموزش دیده سرپرست خانوار و خانواده های این کودکان خواهند بود و تهیه مواد اولیه غذا را نیز خیرین به عهده گرفته اند. 

وی در پایان سخنان خود هدف کلی از احداث مرکز حرفه آموزی و رستوران را ایجاد امنیت و آرامش برای کودکان کار و همچنین جلوگیری از بزهکاری برای آنها دانست وتاکید کرد: در این راستا دستان سخاوتمند همه ابرار و خیرین را که تا کنون انجمن امین آنان بوده را به گرمی می فشاریم و درخواست همیاری و مشارکت داریم .

کد خبر 4472938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =