بنیاد مستضعفان جایگاه ویژه‌ای در مقابله با تحریم‌ها دارد

دستیار وزیر امور خارجه گفت: بنیاد مستضعفان با شدیدتر شدن فشار تحریم‌ها جایگاه ویژه‌ای برای مقابله با این تحریم‌های ظالمانه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه و هیئت همراه در دیدار با سید حامد عسگری مشاور رئیس بنیاد مستضعفان، موانع موجود برای تعامل نهادهای زیرمجموعه بنیاد مستضعفان با کشورهای آسیا و اقیانوسیه را بررسی کردند.

سید حامد عسگری مشاور رئیس بنیاد مستضعفان در ابتدای این جلسه ضمن تشریح فعالیت های دستگاه های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر میان این نهاد انقلابی و وزارت امور خارجه خصوصا در بحث صادرات غیر نفتی تأکید کرد.

وی با اشاره پتانسیل گسترده مجموعه بنیادٰ مستضعفان یکی از مهمترین رویکردهای بنیاد مستضعفان را رقابت نکردن با بخش خصوصی و نگاه محوری به امر صادرات توصیف و تأکید کرد: بنیاد مستضعفان به دنبال افزایش تعامل اقتصادی با کشورهای مختلف جهان علی الخصوص همسایگان در منطقه خاورمیانه و کشورهای آسیا و اقیانوسیه است.

عسگری با اشاره به نشست چندی پیش رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با رئیس و مدیران بنیاد مستضعفان گفت: پس از این دیدار کارگروه هایی تشکیل و جلسات مختلفی برای تحقق اهداف مشترک برگزار شد و جلسه حاضر نیز در راستای جلسات پیشین و با تمرکز به ظرفیت های کشورهای آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود.

محمود فرازنده دستیار وزیر امور خارجه با اشاره به پتانسیل های گسترده بنیاد مستضعفان در حوزه صادرات گفت: بنیاد مستضعفان با شدیدتر شدن فشار تحریم ها جایگاه ویژه ای برای مقابله با تحریم های ظالمانه دارد و تسهیل تبادلات بنیاد مستضعفان با کشورهای مختلف می تواند نقش سازنده ای در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و مقابله با تحریم های یک طرفه و جدید داشته باشد.

کد خبر 4472966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =