نباید فریب تبلیغات انتخاباتی را خورد/الگوگیری نمایندگان از مدرس

ملارد- امام جمعه صفادشت با تاکید بر لزوم الگوگیری نمایندگان از مدرس گفت: نباید مردم فریب کسانی که با وعده عموم را شیفته خود می‌کنند، بخورند.

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ضرورت مقابله با کسانی که با وعده های انتخاباتی سعی در فریب مردم را دارند اظهار داشت: عده ای فقط در روزهای منتهی به انتخابات در بین مردم حاضر شده و به محض این که از مردم رای می گیرند، دیگر از آن ها خبری نخواهد شد، نباید مردم فریب کسانی که با وعده عموم را شیفته خود می‌کنند، بخورند.

امام جمعه صفادشت با تاکید بر لزوم همراهی با نماینده مجلس و کمک به آن جهت خدمت رسانی بهتر  گفت:  اگر عده ای تجمع تبلیغاتی راه می‌اندازند با آن‌ها همراهی نکنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی صفادشت در ادامه به سالروز شهادت سید حسن مدرس اشاره کرد و گفت: دشمن با رسانه های متعدد و متنوعی که در اختیار دارد، سعی در مرعوب کردن افراد از طریق تهدید و مجذوب از طریق تطمیع  کردن افراد دارد، که تقوای نمایندگان مانع مرعوب و مجذوب شدن آن‌ها می‌شود.

وی مرحوم مدرس را فردی شجاع و صریح توصیف کرد و گفت: مرعوب تهدید و مجذوب تطمیع دشمن شدن برای هرکسی خطرناک است، اما برای نماینده مجلس فاجعه‌بار است، یک نمونه آن همان موقع بود که رئیس‌جمهور ما با طرف‌های مقابل (سه کشور اروپایی )مجادله و مبارزه می‌کرد تا ایران را سبز کند اما مجلس طرح سه فوریتی آوردند به نفع دشمن  تا طرف مقابل سبز شود.

وی با بیان اینکه ساده زیستی برای مسؤولین کشور حسن و زینت نیست بلکه از واجبات است تصریح کرد : اگر نمایندگان ساده‌زیست باشند برکات زیادی خواند داشت یکی از آن‌ها چنین نمایندهای هنگام وضع قانون، اقشار ضعیف جامعه را در نظر میگیرد  ،اما مسئولی که به چرب و شیرین دنیا آلوده شد، در چاهی افتاده که ته ندارد چراکه دنیاطلبی پایان ندارد و آب شوری است که انسان هرچه از آن بخورد، تشنه تر می شود و راه را برای بروز فساد باز می کند.

امام‌جمعه صفادشت بابیان این که مجلس باید مجمع کارشناسی و «قول سدید» باشد گفت : مجلس مطلوب، در تصمیمگیری خود نگاه نمیکند این طرح برای کدام جناح سیاسی است، بلکه بر اساس معیار قرآن «قول سدید» را برمی‌گزیند.

حسینی با اشاره به‌ضرورت الگوپذیری نمایندگان مجلس از شخصیت آیت‌الله مدرس خاطرنشان ساخت : نمایندگان هیچ‌گاه نباید حاضر به معامله با استعمارگران و دشمنان دیرین این ملت شوند و سودای سازش و توافق را با آنها نداشته باشند، که این موضوع از بزرگ‌ترین خطرهایی است که راه سلطه و نفوذ دشمن را فراهم می کند.

وی در خاتمه افزود : مدرس جوری بود که دشمن تنها راه ساکت کردن این مبارز خستگی‌ناپذیر را به شهادت رساندن او دانستند و او را به شهادت رساندند. لذا ایستادگی در مقابل استکبار؛ درس ماندگار شهید مدرس برای امروز مجلس است.

کد خبر 4473057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =