آموزش و پرورش آینده‌ساز به مشارکت مردم نیاز دارد

مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهر تهران رسیدن به آموزش و پرورش آینده‌ساز را در گرو تعاون و مشارکت مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا فولادوند در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امروز آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی، کانون دانایی آگاهی و زمینه‌ساز توانایی نسل آینده است.

وی ادامه داد: نهاد آموزش و پرورش می‌تواند ضمن تربیت و پرورش نیروهای متخصص تسهیل‌گر توسعه جامعه، وحدت و ارتقای مدیریت باشد. توسعه پایدار کشور به تربیت انسان‌های آگاه، متعهد و متخصص بستگی دارد و پیشرفت کشور مرهون توسعه سرمایه انسانی است برای همین توجه به آموزش و پرورش به تعبیر مقام معظم رهبری وظیفه جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: هرگونه هزینه در این نهاد را سرمایه‌گذاری می‌دانم و رسیدن به آموزش و پرورش آینده‌ساز به تعاون و مشارکت مردم نیاز دارد.  آموزش و پرورش شهر تهران نماد آموزش و پرورش ایران است که به همدلی، همکاری و تعامل تمام اجزای نظام نیاز دارد.

وی اظهار کرد: امروزه مطالبه مردم یاد دادن، خواندن و نوشتن نیست بلکه مطالبه مردم از آموزش و پرورش برخورداری مدارس از آموزش‌های کیفی است. در چنین فضای مطالبه‌گرایانه آموزش، تنوع سلایق، محدود بودن منابع و اتکای به منابع دولتی آموزش و پرورش را بیش از هر زمان نیازمند حرکت بر مدار قانون می‌کند.

فولادوند گفت: باور دارم قطار آموزش و پرورش شهر تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده و با دقت و حساسیت و براساس منویات مقام معظم رهبری در تعلیم و تربیت و برنامه‌های اعلامی دولت تدبیر و امید و وزیر آموزش و پرورش به حرکت ادامه می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با شناخت فرصت‌ها و تهدیدها برنامه‌های مکمل را اجرا می‌کنم زیرا آموزش و پرورش سرمایه نسل امروز و فردای ماست و آموزش کیفی سهم مشارکت مردم را می‌طلبد. آموزش و پرورش شهر تهران باید متعلق به مردم، دانش آموزان و خانواده‌ها باشد و بر اساس قانون برنامه‌های خلاقانه در تراز شهر تهران اجرایی شود.

کد خبر 4473881

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha