آسفالت پاشنه آشیل شهرداری و شورای اسلامی شهر است

بجنورد- شهردار بجنورد گفت: پاشنه آشیل شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد آسفالت معابر و حاشیه است.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله براتیان بعدازظهر یکشنبه در شصت وششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به علت تحقق نیافتن وعده آسفالت در حاشیه شهر بجنورد، اظهار کرد: امسال هیچ قیری به شهرداری ها اختصاص داده نشد به همین علت آسفالت حاشیه شهر بجنورد به تعویق افتاده است.

براتیان افزود: لکه گیری های که درسطح شهر انجام می شود به وسیله قیر باقی مانده از سهمیه سال گذشته است.

وی درباره علت تخصیص نیافتن قیر در بین شهرداری های کل کشور، بیان کرد: اختلاف بین وزارت کشور و وزارت نفت برای قیمت قیر تولید داخلی علت تخصیص نیافتن قیر به شهرداری ها بود، به طوری که مهرماه امسال مجلس تصویب کرد قیر با قیمت ۴.۵ میلیون تومان توزیع شود.

شهرداری بجنورد بیان کرد: سه هفته است برای دریافت قیر در سامانه مربوطه ثبت نام کرده ایم و قرار است هفته جاری قیر بارگیری شود.

وی اعلام کرد: پیش از این هر تن قیر با نرخ ۸۶۰ هزار تومان عرضه می شد اما اکنون دولت قیمت قیر تولید داخل را با افزایش ۵۰۰ درصدی معادل ۴.۵ میلیون تومانی اعلام کرده است.

براتیان گفت: امیدواریم هرچه سریع تر قیر مورد نیاز شهرداری ها تخصیص یابد تا قبل از آغاز فصل زمستان بتوانیم آسفالت حاشیه شهر را انجام دهیم.

وی اعلام کرد: شهرداری همیشه تلاش داشته با بضاعت کم شادی و نشاط را بین مردم شهر ببرد.

اعضای شورا باید نظارت گر باشند

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه این جلسه درباره انتقاد یکی از اعضای شورای شهر نسبت به مکان و موقعیت ساخت استخر بانوان در محل پارک بش قارداش بجنورد، اظهار کرد: به عنوان اعضای شورای شهر نباید منتقد باشیم بلکه باید ناظر بر عملکرد شهرداری بود چرا که غیر این خواب بودن ما را به مردم می رساند.

مهدی محمدی گفت: چنانچه در نظارت ها تخلفی مشاهده کردیم وظیفه دایم تذکر بدهیم یا از طریق رسانه ها به گوش عموم مردم برسانیم.

محمدی افزود: همچنین برای حفظ بیت المال وظیفه داریم پیش از اجرای پروژه ای مشکلات را احصاء و با نگاه کارشناسانه مطرح کنیم.

هزینه ۵۷۰ میلیون تومانی برای استخر بانوان در بش قارداش

ابراهیم امانی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه درباره ابهامات مطرح شده مبنی بر هزینه دو میلیاردی برای ساخت استخر بانوان در محل پارک بش قارداش بجنورد گفت: طبق آمار ارائه شده توسط شهرداری برای این استخر ۵۷۰ میلیون تومان صرف شده درحالی که برخی رسانه ها هزینه کرد دو میلیارد تومانی را منتشر کرده اند.

سید احمد وکیلی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این جلسه اظهار کرد: بنده صحبت زیاد دارم اما به دلیل اینکه مدتی است از فضای مجازی فاصله گرفته ام و شاید مطالب بنده در بیرون پخش و خودم نشنوم به همین دلیل صحبت نمی کنم.

کد خبر 4474248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =