حد نصاب مشارکت دانشجویان در انتخابات شوراهای صنفی اصلاح شد

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم از اصلاح یک بند از آیین نامه شورای صنفی دانشجویان خبر داد که براساس آن حد نصاب مشارکت دانشجویان در انتخابات شوراهای صنفی اصلاح شد.

محمدرضا علم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند اصلاح آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویی گفت: کمیسیون بررسی آیین نامه شورای صنفی دانشجویی با حضور معاونان دانشجویی دانشگاه ها برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست، یک ماده از آیین نامه شورای صنفی دانشجویان اصلاح شد، طبق آیین نامه قبلی، انتخابات شورای صنفی دانشجویان در مرحله اول با رای ۲۵ درصدی دانشجویان(کل دانشجویان واحد) به رسمیت شناخته می شد و اگر کاندیدها نمی توانستند ۲۵ درصد رای دانشجویان را کسب کنند، انتخابات به مرحله دوم کشیده می شد و در این مرحله کاندیدها باید ۲۰ درصد رای دانشجویان را کسب می کردند، تا به رسمیت شناخته شوند.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: با اصلاح این ماده آیین نامه شورای صنفی دانشجویان، در صورتی که کاندیدهای شورای صنفی در مرحله اول ۲۵ درصد رای دانشجویان (کل دانشجویان واحد) را کسب نکنند، در مرحله دوم اگر ۱۵ درصد رای دانشجویان (کل دانشجویان واحد) را کسب کنند به رسمیت شناخته می شوند.

کد خبر 4475450

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =