شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی در هیئت نظارت بررسی شد

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده تهران در هیئت نظارت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،محمد جواد جمالی نوبندگانی در نشست خبری که در حاشیه جلسه امروز مجلس برگزار شد در خصوص جزئیات جلسه هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده مردم تهران مورد بررسی قرار گرفت. قوه قضائیه پیش از این از هیئت نظارت خواسته بود که در مورد ۱۱ شکایت از محمود صادقی نماینده مردم تهران اظهار نظر کند. ۱۰ شکایت را اعضای حقوقدان بررسی کردند و نظرات قبلی خود را مجدد ابراز کردند.

وی افزود: در خصوص شکایت شورای نگهبان از آقای صادقی نیز مقرر شد ایشان در هیئت نظارت حضور یافته و مدارک خود را ارائه دهند و اگر شاهد دارند به هیئت دعوت کنند. شکایت شورای نگهبان درباره ادعای وی مبنی بر اعمال نظر برخی از افراد در پرونده های شورای نگهبان بود.

جمالی نوبندگانی اظهار داشت: در جلسه امروز هیئت برخی از حاشیه های استیضاح آقای ربیعی وزیر رفاه مورد بررسی قرار گرفت. فرزندان آقای ربیعی از ادعای برخی نمایندگان مبنی بر حضور فرزندان او در خارج از کشور و در برخی از شرکت ها، شکایت کرده بودند. این شکایت با حضور نماینده مذکور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آتی هیئت، نماینده مذکور دعوت شود و مستندات خود را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه در مورد ادعای یکی از استیضاح کنندگان در مورد فرزندان آقای ربیعی نیز مقرر شد موضوع با حضور شهود بررسی شود، اضافه کرد: هیئت نظارت تصمیم گرفت در مورد حواشی روز استیضاح آقای ربیعی به صورت کلی اظهار نظر کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: پرونده نماینده ای که  برای او در فرودگاه، اتفاقاتی افتاده بود و مأمور پلیس راهنمایی و رانندگی از او شکایت کرده بود، در هیئت نظارت بررسی شد. هفته گذشته بنده به نمایندگی از هیئت در ناجا حضور یافتم و این موضوع را مورد بررسی قرار دادم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گزارش این جلسه به هیئت ارائه شد، افزود: تصمیم برآن شد موضوع با حضور نماینده مربوطه، ناجا و شهود این موضوع در هیئت نظارت بررسی شود.

جمالی نوبندگانی گفت: در جلسه امروز هیئت نظارت، شکایت وزیر بهداشت و درمان از آقای قاضی پور مورد بررسی قرارگرفت. این شکایت ۶ ماه پیش به دنبال سوال آقای قاضی پور از وزیر بهداشت در مورد کالاهای پزشکی به خصوص دیالیز مطرح شد و وزیر بهداشت به قوه قضائیه شکایت کرد. این شکایت به هیئت هم ارسال شد.

وی با بیان اینکه موضوع شکایت وزیر بهداشت از آقای قاضی پور به کمیسیون  اصل ۹۰ ارسال شده، اظهار داشت: جدیداً کمیسیون اصل ۹۰ اظهار نظر در این خصوص به هیئت نظارت ارائه داده است. هیئت نظارت مصر است که نظر برخی از متخصصین پزشکی را نیز اخذ نماید تا در این خصوص اظهار نظر نمایند.

جمالی نوبندگانی از بررسی شکایت حسن کامران نماینده مردم اصفهان از کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد و گفت: مقرر شد هفته آینده آقای تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه، مستنداتشان را ارائه کنند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: شکایت آقای کامران در مورد انحراف برخی مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه است.

وی ادامه داد: اظهار نظر دو نفر از نمایندگان در مورد اعطای تابعیت از سوی هیئت حاکمه آمریکا به ۲۵۰۰ نفر از فرزندان مسئولان و تابعیت برخی مسئولان و فرزندانشان در جلسه امروز هیئت بررسی شد. این امر مورد اعتراض قوه مجریه قرار گرفته بود.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: مقرر شد هیئت نظارت در نامه‌ای به کمیسیون امنیت ملی خواستار اظهار نظر صریح این کمیسیون در مورد موضوع تابعیت مسئولان شود چراکه کمیسیون امنیت می تواند در خصوص این موضوع از مراجع امنیتی استعلام کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: در این رابطه شورای عالی امنیت ملی کشور، گلایه‌هایی داشت و مطالب مطرح شده را بر خلاف منافع ملی دانسته و معتقد بود هماهنگی با مصوبات شورای عالی ندارد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مطرح کننده این موضوعات، دوستان دلسوز ما هستند، خاطرنشان کرد: طرح این مطالب در شرایط فعلی درست نیست. این مطالب با ابهاماتی روبروست و از مستندات کافی برخوردار نیست.

جمالی نوبندگانی اظهار داشت: در جلسه امروز ادعای یکی از نمایندگان مبنی بر اعطای رانت به برخی اعضای کمیسیون اقتصادی برای انصراف از استیضاح یکی از وزرا مطرح شد. مستندات شاکی، مصاحبه یک فرد با روزنامه بود که مقرر شد اصل روزنامه ارائه شود. نماینده ای که از وی شکایت کرده بود خواستار ارائه فایل صوتی خود شد.

وی ادامه داد: سازمان راهنمایی و رانندگی شکایتی از یکی از نمایندگان داشت که مقرر شد این نماینده در جلسه کمیسیون حضور یافته و موضوع بررسی شود.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: امیدواریم در اولین سه شنبه بعد از تعطیلات مجلس در صورتی که در صحن موضوع مهمی مطرح نباشد، از صبح تا پایان وقت اداری پرونده های مطروح را هر چه سریعتر بررسی کنیم.

کد خبر 4475789

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =