سالانه ۵۰ میلیون دادرسی در قوه قضائیه به انجام می رسد

مشهد- مدیر کل پیشگیریهای مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضائیه گفت: سالانه حدود۵۰ میلیون دادرسی در مراحل مختلف در مجموعه قوه قضائیه به انجام می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید علی اصغر رفاهی ظهر سه شنبه در جمع نمایندگان سازمانهای مردم نهاد کشور اظهارکرد: سال گذشته ۱۵ میلیون پرونده  در قوه قضائیه ثبت شده است و چنانچه هر پرونده طی سه مرحله مورد دادرسی قرار گرفته باشد می توان گفت در سال چیزی حدودی ۵۰ میلیون دادرسی در مراحل مختلف در مجموعه قوه قضائیه به انجام می رسد.

وی افزود: برای کنترل وضع موجود هیچ راهی جز توجه بیش از پیش به پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات نداریم و در این زمینه سازمانهای مردم نهاد در بکارگیری مشارکت های مردمی می توانند نقش مؤثری ایفا کند.

مدیر کل پیشگیریهای مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضائیه تصریح کرد: یکی از مهمترین راهبردهای این مجموعه تلاش در جهت توانمند سازی نیروی انسانی به عنوان یکی از اساسی ترین منابع توسعه کشور از طریق سازمانهای مردم نهاد و مشارکت های مردمی است.

رفاهی تصریح کرد: برای حل مشکلات موجود و حل معضلات اجتماعی نیازمند یک نهضت همگانی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم هستیم و در این زمینه آحاد جامعه از جمله گروههای مرجع مانند مبلغین مذهبی، اساتید حوزه و دانشگاه، انجمن های اولیاء و مربیان، اصحاب رسانه و مطبوعات  می توانند نقش آفرینی  کنند.

دکتر رفاهی خاطر نشان کرد: حدود ۱۴۰۰ برنامه با مدیریت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سراسر کشور در حال اجراست که برای نمونه در  خراسان رضوی به عنوان یک استان پیشرو در پیشگیری از وقوع جرایم طرح توانمند سازی دهیاران در شهرهای چناران و نیشابور به اجرا درآمده است.

کد خبر 4475901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =