فرهنگ نماز در جامعه تعمیق شود

کرمان - استاندار کرمان بر تعمیق فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در این زمینه به خوبی به وظایفمان عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی پیش از ظهر سه شنبه در ششمین اجلاس استانی نماز اظهار داشت: برگزاری این اجلاس گواه اهمیت این موضوع است و امیدوارم این گردهمائی باعث ارتقاء فرهنگ نماز شود.

وی با بیان این مطلب که امیدواریم بتوانیم به وظایفمان در زمینه نماز به خوبی عمل کنیم، افزود: از دو دیدگاه می توان به مساله نماز نگاه کرد. یک اینکه نماز را نشانه تلقی کنیم به این معنی کسی که نمازمی خواند فردی متدین و متقی است واین مسئله می تواند اثر اجتماعی خیلی خوبی داشته باشد.

فدائی عنوان کرد: دومین نگاه ما به نماز فعل وعمل است که آثار و برکات مادی و معنوی خودش را دارد.

استاندار کرمان بیان داشت: دعوت به نماز می تواند از شیوه ها وروش های متعددی استفاده کرد و یک فرم ساده آن این است که نماز ریشه در اعتقادات و باورهای افراد دارد .

وی تصریح کرد: به عنوان استاندار کرمان فکر می کنم در ادرات می توانیم هفته ای بین نیم تا یک ساعت را صرف آموزش در زمینه رفع اشکالات و شبهات نماز کنیم. اگر این موضوع در شورای فرهنگ عمومی یا شورای اقامه نماز تصویب شود می توانیم برنامه ریزی کنیم این کارگاه های آموزشی در دستگاه های اجرایی برگزار شوند.

کد خبر 4475977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =