یکهزار و ۲۰۰کیلومتر خط تولید و توزیع برق در استان مرکزی مستقر است

اراک- استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰کیلومتر خط تولید و توزیع برق در استان مرکزی مستقر و این استان به عنوان یک استان قرار گرفته در مرکز، سهم مهم در انتقال برق کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از مرکز مانیتورینگ هوشمند سیستم های حفاظت الکترونیکی شرکت برق منطقه ای باختر در اراک، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مرکز مانیتورینگ با بیش از ۹۰۰ دوربین در استان های مرکزی، همدان و لرستان شبکه ها و پست های برق را رصد می کند و کوچکترین اطلاعات و اتفاقات در این حوزه ثبت و بلافاصله رسیدگی می شود که یک کار بزرگ به شمار می رود.

همچنین استاندار استان مرکزی در جریان بازدید از پست برق منطقه انجیرک اراک بیان داشت: پست برق انجیرک به عنوان یک پست محوری در تقسیم و توزیع نیروی برق کشور عمل می کند و این پست از جمله پست های مهم کشور در توزیع برق به شمار می رود.

آقازاده خاطرنشان کرد: استان مرکزی به عنوان یک استان که در توزیع برق بین شمال و جنوب کشور واسطه است، یک محور مهم و حساس برای توزیع برق محسوب می شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر خط تولید و توزیع برق در این استان وجود دارد که در کشور بی‌نظیر است و به همین لحاظ کار شرکت برق منطقه ای باختر در اراک حساس و قابل توجه است.

وی عنوان کرد: کارهای پیچیده ای در زمینه ترمیم و تجهیز برخی از قسمت های شبکه ها و پست ها و یا ترانسموترها نیاز بود به خارج از کشور فرستاده شود، ولی امروز در کمتر از دو ساعت این ترمیم و تجهیز توسط متخصصین بومی انجام می شود.

آقازاده تصریح کرد: این یکی از دستاوردهای بزرگ این شرکت و نظام است که با همه تهدیدها و تحریم ها و فشارهایی که توسط دشمنان نظام اتفاق افتاده، متخصصین جوان کشور ما بدون توجه به این تهدیدها در زمینه مسائل علمی پیشرفت می‌کنند و نمونه آن در شرکت برق منطقه ای باختر فراوان است.

کد خبر 4476009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =