فقر امکانات مشکل اصلی ورزشکاران معلول اردبیلی است

اردبیل - رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان اردبیل گفت: کمبود امکانات زیرساختی و نبود مجتمع ورزشی ویژه جانبازان و معلولان اردبیلی مانع از خدمت‌رسانی شایسته به گروه هدف خواهد شد.

میرحمید موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: اکثریت ورزشکاران فعال در حوزه جانبازان و معلولان دارای ویلچر یا عصا بوده یا با وضعیت جسمانی چندان مناسبی مواجه نیستند و حمایت از آنان نیازمند برخورداری از شرایط خاص خواهد بود.

وی افزود: رزمندگانی که در هشت سال جنگ تحمیلی حضور داشته و برای صیانت از مرزهای سیاسی و فکری دچار عارضه‌های مختلف جسمانی مثل قطع نخاع و معلولیت شدند، بخشی از ورزشکاران فعال در هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان را تشکیل می‌دهند و فراهم آوردن امکانات مناسب برای بهره‌مندی آنان از امکانات ورزشی ضروری است.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان اردبیل ادامه داد: مهمترین مشکلی که ورزشکاران جانباز و معلول با آن مواجه هستند، کمبود اماکن ورزشی اردبیل بوده و تنها سالنی که در اختیار این گروه قرار گرفته متعلق به بنیاد شهید است تا با توجه به تعداد ورزشکاران سانس‌های کمی در اختیار جانبازان و معلولان قرار گیرد.

موسوی یادآور شد: به دلیل اشتراک سالن ورزشی که در اختیار جانبازان و معلولین قرار گرفته با بنیاد شهید و امور ایثارگران، از لحاظ زمانی و برنامه‌ریزی تمرین با کمبودهای زیادی مواجه می‌شویم و استقرار تجهیزات خاص مرتبط با ورزش‌های جانبازان و معلولان بر مشکلات موجود خواهد افزود.

راه‌اندازی ۱۲ رشته ورزشی ویژه معلولان اردبیلی

وی تصریح کرد: برای جانبازان و معلولان ۱۵ رشته ورزشی در کشور تعریف شده که از این تعداد در استان اردبیل موفق به راه‌اندازی و فعال نمودن ۱۲ رشته ورزشی شدیم.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان اردبیل اضافه کرد: استعدادیابی مناسبی برای شناسایی ورزشکاران مستعد و توانمند جانباز و معلول در حال انجام بوده تا با افتخارآفرینی بیشتر در مسابقات پارالمپیک و ملی پرچم مقدس کشورمان را در آوردگاه‌های حساس و مهم به اهتزاز درآوریم.

موسوی از راه‌اندازی رشته‌های بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته طی سال جاری خبر داد و افزود: رشته ورزشی «بوچیا» نیز در ماه‌های اخیر فعال شده و تاکنون ۵۰ ورزشکار ساماندهی شده در این رشته مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر امام جمعه اردبیل و فرمانده سپاه استان از مجموعه ورزشی بنیاد شهید بازدید کردند تا از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای ورزشی معلولان و جانبازان قرار گیرند و خوشبختانه به مانند همیشه حمایت‌های مناسبی را از سوی این مجموعه‌ها شاهد شدیم تا با تداوم چنین رویکردی امیدوار به رفع بسیاری از موانع و کمبودهای قرار گرفته بر سر راه ورزش جانبازان و معلولین باشیم.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان اردبیل توضیح داد: با تکمیل مجتمع ورزشی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان یکی از مهمترین مشکلات زیرساختی موجود در اردبیل برطرف خواهد شد و چنانچه تمامی امور طبق پیش‌بینی‌های انجام شده پیش‌رود، تا پایان سال این مجموعه مورد افتتاح و بهره‌بردرای قرار خواهد گرفت.

 موسوی یادآور شد: با راه‌اندازی این مجمتمع ورزشی، جانبازان و معلولان اردبیلی به صورت تمام وقت قادر به پرداخت به رشته‌های بدمینتون، بوچیا، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و دومیدانی خواهد بود و چنین مرکزی پاسخگوی بسیاری از نیازهای زیرساختی ورزش منطقه خواهد شد.

کد خبر 4476047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =