شهرداری با کمک نهادهای آموزشی حفظ فضای سبز را آموزش دهد

دو عضو شورای شهر تهران خواستار ورود سایر نهادها به حوزه آموزش در حفظ فضای سبز شهر تهران شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میرلوحی و مجید فراهانی، دو عضو شورای شهر تهران پیشنهادی را ارائه دادند که در قالب آن خواستار ورود سایر نهادها به موضوع آموزش حفظ فضای سبز شهری شدند.

سید محمود میرلوحی در این خصوص گفت: عملکرد شورا رفته رفته شورای شهر را تبدیل به شورای شهرداری کرده است و این در حالی است که بر اساس اصل ۱۰۳ قانون اساسی شورا می تواند قوانین مصوب خود را در حوزه شهر از سایر نهادها مطالبه کند.

وی با بیان اینکه هر نهادی توانایی ها و قابلیت هایی را دارد، گفت: وقتی صحبت از حفظ باغات به میان می آید نمی توانیم از موضوع آموزش سخن نگوئیم و با این رویکرد باید رسانه ملی و وزارت ارشاد و سایر نهادهایی که می توانند در این حوزه نقش آفرین باشند را فعال کنیم.

سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد گفت: در شهرداری اداره کل آموزش شهرداری وجود دارد و از طرفی اگر سایر نهادها اهتمامی به این موضوع ندارند، ما نیز نمی توانیم با مصوبه خود این اهتمام را به وجود آوریم.

وی اظهار داشت: از آنجا که تصویب این موضوع خلائی را در شهرداری برطرف نمی کند در نتیجه من با آن مخالف هستم.

مجید فراهانی در موافقت با این پیشنهاد اظهار داشت: آنچه مکررا در خصوص تخریب باغات مورد اعلام قرار می گیرد، بحث ناآگاهی صاحبان فضای سبز و یا همسایگانی بوده است که خشکانده شدن باغات را می دیده اند و آن را گزارش نمی کردند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گفت: آنچه می خواهیم انجام دهیم سمت دهی و حساس سازی رسانه های ترویجی برای حفظ باغات و فضای سبز شهر تهران است.

در نهایت این پیشنهاد رای لازم برای تصویب را به دست نیاورد.  

کد خبر 4476119

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =