همه باید به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم

مشهد- سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: همه باید در کنار دولت به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم.

به گزارش خبرنگارمهر، قربان میرزایی بعدازظهر سه شنبه در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر خراسان رضوی اظهار کرد: حضور جوانان در عرصه کارآفرینی و تلاش مایه مباهات است و این شجاعت، ریسک پذیری و بهره گیری از فرصت ها بسیار ارزشمند و در پی این تلاش ها، ایجاد اشتغال  نیاز کشور و موفقیت است.

وی افزود: ظرفیت های منابع انسانی در این استان بسیار زیاد است که از جمله آن وجود بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته دانشگاهی جویای کار است، البته نباید انتظار باشد که ۸۰ هزار میز برای اشتغال این افراد آماده شود بلکه باید خود آنان به این حوزه اشتغال و تولید ورود یافته و بر مبنای توانمندی خود و ظرفیت و نیاز استان و هر منطقه اقدام به فعالیت و کارآفرینی برای خود و جمعی از جوانان مشابه خود کنند.

سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد:ما موظف به ریل گذاری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت و برداشت موانع از مسیر آنان هستیم و تا کنون هم دولت در حد وسع و توان خود این کار کرده و تسهیلات و اعتبارات و اختیارات خوبی را بدین منظور و با هدف ایجاد اشتغال در اختیار استان ها قرار داده است.

وی گفت: باید همه در کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و عزم دولت هم در این حوزه جدی است از آن رو که منابع عظیمی را برای کارآفرینی و اشتغال اختصاص داده و برای رونق تولید و اشتغال حمایت های متعددی را انجام داده است و همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری هستند.

میرزایی تاکید کرد:وجود حوزه پژوهشی و دانشگاهی قوی در استان خود ظرفیتی برای جهت دهی به جوانان است چنانکه امروز ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو و ۴۶۰۰ هیات علمی و تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان و۳۱۳شرکت فناور در استان وجود دارد که خود نشان دهنده ظرفیت، توان، بنیه علمی این خطه و جوانان کارآزموده ماست که باید از آن در پیشرفت و توسعه استان بهره برد و اگرنتوانیم بیانگر ضعف ماست.

وی افزود:برای خروج از شرایط جنگ اقتصادی راهی نداریم جز آنکه جوانان این سرزمین از مسیر کارفرینی و سازندگی زمینه توسعه کشور را فراهم و در برابر دشمنان بایستیم ودستگاه های اجرایی موظف اند مسیر و بستر کار و فعالیت برای کارآفرینان را فراهم کنند و کسی حق ندارد ایجاد مشکل و یا مانع تراشی کند.

کد خبر 4476220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =