آماده مشارکت  عمومی برای اجرای TOD در قزوین هستیم

قزوین- مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: آماده مشارکت عمومی برای اجرای TOD در قزوین هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود حق لطفی روز چهارشنبه در جلسه ارائه جدیدترین مطالعات طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی(TOD)اظهار کرد: این طرح یک موضوع میان بخشی است و برای اجرای مناسب آن نیازمند مشارکت همه اقشار مردم از جمله متخصصین، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها، دستگاه های اجرایی و مدیریت عالی استان هستیم.

وی بیان کرد: رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی در طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی(TOD)  با رویکرد وزارت قبل همسو بوده و طرح به قوت قبل ادامه پیدا میکند.

وی افزود: یکی از کامل ترین دیدگاه های توسعه شهری که می تواند آغازی بر بهبود وضعیت کنونی شهرها و گامی موثر در راستای توسعه پایدار باشد توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی است.

حق لطفی بیان داشت: کیفیت زندگی و  قابلیت حرکت در داخل شهرها دو موضوع مهم در وزارت راه و شهرسازی بود که خوشبختانه در اولویت سیاست های مدیران جدید این وزارتخانه نیز قرار دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی افزود: وزارت راه و شهرسازی نگاه مثبتی به طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) داشته و این پروژه در قزوین به عنوان پایلوت کشوری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: موضوع (TOD) یک موضوع میان بخشی است و با اجرایی شدن این پروژه و گسترش آن در قزوین شاهد به وجود آمدن شرایط مناسبی در حوزه حمل و نقل همگانی و کیفیت زندگی خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: از سال ۱۳۹۰ طرح جامع ترافیک شهر قزوین آغاز شد که باید با شرایط روز بازنگری شود و برای اینکه طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی به بهترین نحو ممکن اجرا شود نیازمند مشارکت همه ی اقشار مردم، متخصصین، سازمان های مردم نهاد و به ویژه همکاری رسانه ها به منطور اطلاع رسانی این طرح هستیم.

کد خبر 4476725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =