جشنواره ساختمان های برتر  در قزوین برگزار می شود

قزوین- مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین از برگزاری سومین جشنواره ساختمان های برتر در استان قزوین خبر داد.

مسعود حق لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه الگو سازی و ایجاد نظام تشویق، از مهم ترین اهداف جشنواره ساختمان های برتر است، اظهار کرد: امروزه در بحث ساختمان ها و سیما و منظر شهری می بینیم که ساختمان های ما دچار بی هویتی شده اند و اینطور به نظر می رسد که ساختمان ها به حال خود رها شده اند. بنابراین ما باید از این طریق بتوانیم برای مردم نشانه گذاری کرده و به آنها الگوی درست و مناسبی از معماری ارائه بدهیم.

حق لطفی افزود: ایجاد رقابت مثبت بین مهندسان و سرمایه گذاران و ایجاد نظام تشویق نیز یکی دیگر از اهداف این طرح میباشد که باعث می شود در حوزه کیفیت ساخت و استفاده از فناوری های نوین بین مهندسان رقابت ایجاد شود که این امر موجب بهبود وضعیت ساختمان ها میگردد.

وی با تاکید بر اهمیت در نظر گرفتن کیفیت زندگی شهری و رعایت مقررات ملی ساختمان افزود: در این جشنواره سعی بر این است تا توجه به کیفیت ساخت و سازگاری آن با محیط زیست در اولویت قرار بگیرد و ما نه فقط در حوزه نما که مربوط به بخش سیما و منظر شهری است، بلکه در حوزه ی ساخت، انرژی، استحکام و سایر مواردی که در ساختمان مطرح است نیز ساختمان های برتر را معرفی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی افزود: کیفیت در شهرسازی و احداث ساختمان ضرورت و نیاز جامعه است و این موضوع باید در همه سطوح فعال در بخش ساختمان از مرحله تولید و تقاضا تا مرحله تکمیل و بهره برداری مد نظر قرار گیرد.

حق لطفی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره تلاش می کنیم تا حوزه های بیشتری را در برگزاری جشنواره مشارکت دهیم، گفت: هر چه میزان مشارکت بالاتر باشد، جریان سازی و پویش اجتماعی بیشتر خواهد شد و در این صورت میتوان امیدوار بود که با معرفی ساختمان های برتر و الگوسازی در جامعه، میزان کیفیت، رضایت مندی و بهره وری بالاتر برود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه موجود در همه شهرهای استان خاطرنشان کرد: لازم است که جشنواره به کل استان تعمیم داده شود و تمام دستگاه های اجرایی و تشکل های مردم نهاد می توانند کمک کنند تا همه شهرهای کوچک و بزرگ استان دغدغه ی بهتر و با کیفیت تر ساختن را حس کنند.

دبیر شورای مسکن استان در پایان از برگزاری سومین جشنواره ساختمان های برتر استان در اسفند ماه سال جاری خبر داد و یادآور شد: در این جشنواره علاوه بر بخش داوری، بخش نگاه مردم نیز خواهیم داشت تا با دریافت نظرات مردم، هم نقاط ضعف وضعیت موجود ساخت و ساز را شناسایی کنیم و هم بتوانیم نظرات و سلیقه عمومی جامعه را به سوی اهداف جشنواره سوق دهیم.

کد خبر 4476737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =