درختان شهر سنندج شناسنامه دار می شوند

سنندج - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: برای جمع آوری آمار و اطلاعات، درختان معابر اصلی سطح شهر سنندج پلاک کوبی شده و دارای شناسنامه می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، شرمین شریفی اظهارداشت: در اجرای ماده دو لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، شهرداری مکلف است در محدوده قانونی و حریم شهر در مدت یک سال برای درختان شناسنامه تهیه کند.

وی افزود: شناسنامه درختان شامل تعداد، نوع، سن و محیط بن درختان، محل ‌های مشمول این قانون تنظیم شده و شهرداری‌ ها هر پنج سال یک بار موظف هستند، ممیزی اطلاعات درختان را انجام دهند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ادامه داد: به استناد این ماده قانونی، درختان شهر شامل درختان معابر، میادین، بزرگراه ‌ها و پارک ‌ها پس از تنظیم و ثبت مشخصات توسط این سازمان باید پلاک کوبی شوند.

شرفی با اشاره به آغاز برداشت اطلاعات درختان معابر اصلی شهر یادآور شد: در فاز اول اجرای طرح آمار و اطلاعات درختان معابر اصلی و در فاز دوم آمار و اطلاعات درختان موجود در پارک‌ ها و میادین برداشت می ‌شود.

وی با بیان اینکه پس از برداشت آمار و اطلاعات درختان نسبت به انجام پلاک کوبی آنها اقدام می ‌شود، بیان کرد: پلاک کوبی درختان در حفظ و حراست و جلوگیری از تعرض و قطع شدن آن نقش بسزایی دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: پلاک کوبی قبلی درختان شهر سنندج سال ۹۱ انجام شده و به دلیل اضافه شدن درختان جدید، واکاوی برخی از آنها و از بین رفتن برخی از پلاک ‌های درختان، مجددا برداشت اطلاعات انجام می‌ شود.

کد خبر 4477109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =